Zpěvačka z No Angels dostala za šíření HIV podmínku | ABradio.cz

Zpěvačka z No Angels dostala za šíření HIV podmínku

  • Zpěvačka z No Angels dostala za šíření HIV podmínku
    • 27.08.2010
    • Tisk

    Soud v německém Darmstadtu uložil zpěvačce německé dívčí skupiny No Angels Nadji…

    Sdílejte článek:

Soud v německém Darmstadtu uložil zpěvačce německé dívčí skupiny No Angels Nadji Benaissové podmínečný trest s odkladem na dva roky. Kromě toho musí vykonat 300 hodin obecně prospěšných prací. Zpěvačka byla v mediálně ostře sledovaném procesu souzena za to, že měla nechráněný sex s muži, i když věděla, že je nositelkou viru HIV. Na jednoho muže infekci přenesla.

Zpěvačka, které hrozilo až desetileté vězení, vzala rozsudek v potaz bez vnějších známek pohnutí. Soud pokládá za prokázané, že Benaissová je vinna nebezpečným ublížením na zdraví a pokusem o ublížení na zdraví. Soudce Dennis Wacker znovu konstatoval, že nakaženého muže „o své infekci virem HIV nikdy neinformovala“.

Odsouzená v závěrečném slově ještě jednou vyjádřila lítost. „Udělala jsem obrovskou chybu,“ pronesla. „Budu toho vždycky litovat,“ dodala.

Benaissová, která měla v dospívání problémy s alkoholem a drogami a na čas skončila na ulici, se ublížení na zdraví dopustila ještě v 17 letech, a proto případ rozhodoval soud pro mladistvé.

Zpěvačka o své nemoci neřekla nejméně dvěma svým sexuálním partnerům. Už na začátku procesu přiznala, že provozovala nechráněný sex, přestože věděla, že je nakažená.

Žaloba i obhajoba se už ve středu u soudu dohodly, že s ohledem na doznání a projevenou lítost by podmíněný trest byl pro osmadvacetiletou matku dostatečný. „Nemohu se omlouvat,“ řekla ve středu obžalovaná před soudem pevným hlasem. „Pro to, co jsem udělala, není žádná omluva,“ uvedla.

Vyjádřila také přání se s mužem, kterého v roce 2004 nakazila, sejít „na neutrálním místě“ a promluvit si s ním. Muž v procesu vystupoval jako vedlejší žalobce a také jeho právní zástupce souhlasil s podmínečným trestem. Nakažený tvrdí, že měl s Benaissovou počátkem roku 2004 tříměsíční vztah. Nejméně jeden další muž se navzdory pohlavnímu styku se zpěvačkou nenakazil.

Bývalá členka No Angels byla zatčena v dubnu 2009 krátce před vystoupením a strávila poté deset dní ve vyšetřovací vazbě. Hrozil jí trest od půl roku do deseti let vězení. Nevládní organizace v souvislosti s procesem varovaly před kriminalizací lidí nakažených AIDS.

Formace No Angels vznikla v roce 2000 na základě televizní castingové show a stala se nejúspěšnější německou dívčí kapelou, která do přerušení kariéry v roce 2003 prodala přes 5 milionů nahrávek. V roce 2007 se i za pomoci Benaissové dala skupina znovu dohromady a o rok později reprezentovala Německo v soutěži Eurovize.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.