Dan Bárta vydá v říjnu album s triem Roberta Balzara | ABradio.cz

Dan Bárta vydá v říjnu album s triem Roberta Balzara

Zpěvák Dan Bárta a Robert Balzar trio vydají v druhé polovině října akustické album, které pokřtí 23. října na koncertě ve velkém sále Divadla Archa v Praze. Nahrávka nabídne písně výrazných světových interpretů, jako jsou Sting, Björk, Stevie Wonder, Simply Red, Jamiroquai nebo AC/DC.

Robert Balzar uvedl: „Když mi Dan začal nosit skladby, které by měly být na desce, například AC/DC nebo Led Zepellin, opravdu jsem neměl představu, co s tím budeme s akustickým triem dělat. Na druhou stranu to byla velká výzva. A protože jsem spolu s Danem většinu skladeb přearanžoval, nebo nějakým způsobem upravil, znám dokonale obě verze – jejich a naši.“

Nahrávka se bude míchat a masterovat začátkem října, v prestižním Sears studiu v New Yorku pod vedením Jamese Farbera, který je podepsaný pod alby umělců, jako jsou Bruce Springsteen, All Jarreau či John Scofield. Masteringu se ujme držitel mnoha cen Grammy Mark Wilder.

Dan Bárta svůj výběr okomentoval: „Vybral jsem písně, které mnou od doby, co muziku poslouchám, nějak pohnuly, které otřásly mým vědomím, které se vztahují k nějakému mému období. Ty, které jsem si z různých, ale vážných, důvodů zamiloval. Třináct z nich prošlo všemi filtry, takže jsme je rozebrali, znovu složili, drobet si s nimi pohráli, přearanžovali je pro hlas, piáno, kontrabas a bicí a s úctou a díky je natočil.“

Dan Bárta v roce 2000 založil svůj sólový projekt Illustratosphere, jehož součástí je právě trio Roberta Balzara. Samostatný ryze akustický projekt Dan Bárta a Robert Balzar trio vznikl o dva roky později. Vedle Bárty a basisty Balzara jeho sestavu tvoří pianista Stanislav Mácha a bubeník Jiří Slavíček.

„S klukama hraju asi deset roků. Nejsme autorský, ale interpretační projekt, jakási trochu odlišně kvetoucí a plodící odnož Illustratosphere. Chtěli jsme spolu v tomhle tvaru něco natočit, zahrát si, ale nechtěli jsme psát nové písničky, taky jsme nechtěli nahrát klasické standardy,“ uvedl Bárta.

Předloňské album Animage Dana Bárty a Illustratosphere bylo tři týdny nejprodávanější českou deskou. Následovalo po desce Entropicture z roku 2003 a albu Illustratosphere, kterým v roce 1999 zahájil svou sólovou dráhu. Předtím působil v rockové kapele Alice a příležitostně koncertuje se skupinou J.A.R. Kromě toho Bárta zpíval v projektu Romana Holého Sexy Dancers.

Osminásobný držitel výroční ceny Akademie populární hudby Anděl se prosadil také na divadelní a filmové scéně – hrál v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita, režisér F. A. Brabec ho obsadil do role vodníka ve zfilmované Erbenově Kytici. Kromě hudby se věnuje vážkám. Podílel se na grafice knihy Vážky České republiky. Znovu se tak vrátil k výtvarnému řešení knih – připravoval už obálky publikací o broucích roháčích nebo o střevlíkovi.

Sexy Dancers – Slim Jim

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.