Laibach oslaví neuvěřitelnou třicítku i v Praze

Ikona slovinské hudební scény, která si podmanila oba břehy Atlantiku, přijede do Prahy oslavit 30. výročí své existence. Pražská zastávka turné, které čítá na dvacet koncertů např. v Německu, Velké Británii nebo Belgii, byla stanovena na 9. prosince a dějištěm bude opět Divadlo Archa.

Název turné Laibach Revisited odkazuje na vydání stejnojmenného dvojalba, které nabídne remasterované první album Laibach (z roku 1985) doplněné o bonusové nahrávky a na druhém CD výběr skladeb z let 1980–1986 v nových aranžích.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Záhy připravila projekt Vykřičené čtvrti, který byl ale pro kritiku tamního městského zastupitelstva ještě před realizací zakázán. Jen o tři roky později pocítili Laibach tlak totalitní cenzury znovu. Tentokrát ale mnohem drtivěji. Na území tehdejší Jugoslávie jim byla umělecká činnost zakázána zcela.

První album z roku 1985 tak neslo jen logo kapely, žádný název. Kapele se ale povedl na tu dobu husarský kousek ještě ten rok debutovala v Hamburku albem Rekapitulacija 1980–1984 a o rok později v Anglii, když nezávislý label Cherry Red uvedl její nahrávku Nova Akropola. Skutečný průlom ale znamenala až deska Opus dei z jara 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute a následující nahrávka Sympathy For The Devil z roku 1989, se kterou se Laibach rozjeli na rozsáhlé turné po Evropě a Spojených státech.

Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů např. od Opus, Queen, Beatles nebo Rolling Stones, svébytná industriální hudba, zajímavá pódiová show, odvážné multimediální projekty… to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval. Do dnešního dne skupina vydala na 22 nahrávek (včetně koncertních záznamů) a tisíce fanoušků po celém světě i odborná kritika netrpělivě čekají na každý jejich nový počin.

Vstupenky jsou v prodejních sítích k dispozici od dnešního dne.

www.laibach.nsk.si

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.