Příznivci popového krále si v sobotu zatančí v ulicích Prahy

  • Příznivci popového krále si v sobotu zatančí v ulicích Prahy
    • 24.08.2010
    • Tisk

    Tanečním pochodem ulicemi Prahy si chtějí v sobotu fanoušci Michaela Jacksona připomenout…

    Sdílejte článek:

Tanečním pochodem ulicemi Prahy si chtějí v sobotu fanoušci Michaela Jacksona připomenout zpěvákovy nedožité 52. narozeniny. Na devíti místech v centru hlavního města si společně zatančí na choreografii slavného videoklipu k písni Thriller. Akce má název Forever & Thriller Walkin Prague 2010.

„Fanoušci se sejdou v oblečení ve stylu Michaela Jacksona a v zombie maskách na Palackého náměstí, odkud se vydají do ulic Prahy, kde na devíti místech zatančí choreografii z videoklipu Thriller,“ uvedl za pořadatele ze zpěvákova českého fanklubu Jakub Cyrani.

Na Palackého náměstí akce startuje ve 14:15. Dalšími zastávkami budou mimo jiné Václavské náměstí, Příkopy, náměstí Republiky a Palachovo náměstí. Poslední taneční vystoupení je plánováno od 17:20 na Hradčanském náměstí.

O hudební doprovod se na jednotlivých místech postará vůz se zvukovou aparaturou. „Pustíme videoklipovou verzi písničky Thriller, kde jsou slyšet zvuky, jako je tleskání, dupání, šoupání nohama. Na ni si zatančíme a poté zaskandujeme heslo "Michael Jackson – King of Pop Forever!“ dodal Cyrani.

Taneční „procházky“ by se podle organizátorů mělo zúčastnit až tisíc fanoušků z celé ČR i ze zahraničí. Několik desítek by jich do Prahy mělo dorazit ze Slovenska. Naučit se potřebné taneční kroky mohli podle instruktážních videí nebo na speciálních trénincích, které pro ně Jacksonův fanklub v několika městech po republice uspořádal.

Volným pokračováním sobotní akce je speciální „jacksonovská“ párty, kterou večer hostí holešovický klub SaSaZu. Na programu složeném výhradně z Jacksonových skladeb budou mimo jiné i vystoupení zpěvákových imitátorů.

Pochod Forever & Thriller Walkin Prague chce navázat na úspěch podobného pochodu z loňského roku. Ten se jmenoval King of Pop Forever. Tehdy si 29. srpna 2009 v ulicích Prahy zatančily stovky tanečníků za doprovodu Jacksonovy skladby Beat It.

Na nedožité narozeniny Michaela Jacksona, který náhle zemřel loni v červnu po předávkování léky, zavzpomínají jeho příznivci 29. srpna i na koncertě v pražském Divadle Hybernia. Vystoupí na něm například finalista soutěže Česko Slovenská SuperStar Jan Bendig a několik imitátorů.

Michael Jackson – Thriller

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.