Wyclef Jean se kandidatury na prezidenta Haiti nevzdává

Wyclef Jean se nechce vzdát své kandidatury na úřad prezidenta na rodném Haiti. Proti pátečnímu rozhodnutí volební komise o vyškrtnutí jeho kandidatury se dnes jeho právníci odvolají.

Haitská volební komise v pátek oznámila, že spolu s Wyclefem Jeanem vyškrtla dalších 14 uchazečů a přijala 19 kandidátů do prezidentských voleb. Jejich termín byl stanoven na 28. listopadu.

Důvodem Jeanova odmítnutí byl s největší pravděpodobností fakt, že v zemi před volbami soustavně nežil po dobu pěti let. Jean argumentoval tím, že podmínku soustavného pobytu splnit nemohl, protože od roku 2007 působí jako haitský velvyslanec na volné noze.

„Splnili jsme veškerá kritéria stanovená zákonem ke kandidatuře ve volbách“, napsal Wyclef Jean ve svém oficiálním profilu na Twitteru. A dodal: „A zákon se musí respektovat.“

Producent a zpěvák má také v rukou dokument, který prokazuje, že „je všechno v pořádku“. Stejně jako jeho pomocníci prý má dojem, že „to, co se tady děje, má co dělat s haitskou politikou“.

Dosavadní prezident René Préval se už o třetí prezidentský mandát ucházet nemůže. Trojnásobný držitel hudebních cen Grammy Wyclef Jean, který se narodil blízko Port-au-Prince, ale vyrostl v New Yorku, je na Haiti velmi populární. V této chudé ostrovní republice, vážně poničené lednovým zemětřesením s více než čtvrt milionem obětí, ho hlavně mladí považují za přicházející naději a inspiraci.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.