Kvůli údajnému playbacku na koncertě Karla Gotta soud nebude

Kvůli údajně ošizenému červnovému koncertu Karla Gotta ve východoněmeckém Eisenhüttenstadtu pořadatelská společnost nepodnikne žádné právní kroky. Oznámil to regionální deník Märkische Oderzeitung, podle kterého je tak spor u konce.

Pořadatelská organizace Tourismusverein Oder-Region (TOR) si stěžovala, že koncert z 19. června byl příliš krátký a Karel Gott navíc zpíval na playback. Tím prý náš několikanásobný slavík porušil smlouvu.

Organizace TOR se koncem června dostala do sporu s Gottovým německým managementem, firmou Wolfgang Kaminski Künstlermanagement. Právní pře je ale zažehnána. „Zjistili jsme, že nemůžeme podniknout žádné kroky,“ řekla šéfka pořadatelské společnosti Kathrin Hencková. Podrobnosti nesdělila.

Podle informací německého deníku by se případný soud musel konat v Praze, a to by proces výrazně zkomplikovalo.

Karel Gott nařčení z nenaplnění smlouvy odmítá. Prý chtěl vzhledem ke svému nachlazení vystoupení zrušit, pořadatelé ho ale přemluvili, aby i přes indispozici zazpíval. „Snažil jsem se pořadatelům vyjít vstříc, přestože jsem jenom mohl předložit potvrzení o svých nemocných hlasivkách a koncert odvolat. Místo ocenění mě ale pomluvili,“ hájil se Gott v červnu.

Za účelovou Gott tehdy označil také stížnost Henckové na délku koncertu. Koncert pro 460 posluchačů trval včetně přídavků asi 40 minut. Podle smlouvy měl být pětačtyřiceti­minutový plus přídavky. Gott však upozornil na to, že nešlo o samostatný koncert, ale o jedno z vystoupení v rámci show, které se zúčastnili i další zpěváci a orchestry.

Rozruchu bylo podle Märkische Oderzeitung možné předejít, kdyby se publikum o Gottově zdravotní indispozici dovědělo. Zpěvákův management ale podle Henckové pořadatele i další spoluúčinkující zavázal k mlčenlivosti.

Karel Gott – Lady Carneval

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.