Kapela The Tap Tap si zahraje s Plzeňskou filharmonií

  • Kapela The Tap Tap si zahraje s Plzeňskou filharmonií
    • 21.08.2010
    • Tisk

    Přípravy na historicky první společný koncert kapely The Tap Tap a Plzeňské filharmonie…

    Sdílejte článek:

Přípravy na historicky první společný koncert kapely The Tap Tap a Plzeňské filharmonie, který se bude konat 1. září od 18 hodin na náměstí Republiky v Plzni, právě vrcholí.

Na koncertě zazní hity z nového alba The Tap Tap Párty na kolečkách, které obsahuje skladby od Davida Kollera, Zdeňka Svěráka a Romana Holého a dalších interpretů. Pozvání na koncert přijal Tomáš Hanák, který si s The Tap Tap zazpívá svůj hit Strom kýve pahýly z kultovního filmu režiséra Tomáše Vorla Pražská 5, konkrétně z povídky Na brigádě, David Koller bude zase hostovat u své písně Nic není nastálo.

Vstup na koncert, který se koná na podporu kandidatury města Plzně na Evropské hlavní město kultury pro rok 2015, bude zdarma.

Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap, ke koncertu říká: „Jsme rádi, že můžeme podpořit rozvoj kulturního života v Plzni a je pro nás velkou ctí, že Plzeňská filharmonie přijala naši nabídku ke spolupráci,“ Tomáš Hanák, který je zároveň tváří kampaně na podporu kandidatury města Plzně, k šancím Plzně získat titul dodává: „Myslím, že Plzeň je nejkulturnější štikou mezi kulturními kapry. Držím jí palce. Kdo, když ne Plzeň?” The Tap Tap je kapela studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Repertoár kapely tvoří vlastní i převzaté písničky českých i zahraničních umělců. Základem kapely jsou bicí nástroje, což hudebníkům umožňuje skladby velmi originálně aranžovat a interpretovat. U The Tap Tap se nejedná o první spolupráci s „klasickým“ hudebním tělesem, kapela má již za sebou spolupráci například s orchestrem Berg a Pražským smíšeným sborem. „Na spolupráci s The Tap Tap se velice těšíme. Je to kapela, která umí na sto procent využít osobitosti a talentu každého ze svých členů, a to jí dává originální a neopakovatelný zvuk," říká Michal Kolář z Plzeňské filharmonie. „Jsme proto moc rádi, že The Tap Tap svou hudbou Plzeň podporuje v kandidatuře,“ dodává Kolář. Stejně tak Plzeňská filharmonie v poslední době stále častěji spolupracuje s hudebními tělesy, které svým žánrem nejsou příliš příbuzné klasické hudbě, absolvovala například společné heavymetalové koncerty s kapelou Arakain.

Podmínky pro získání titulu Evropské hlavní město kultury 2015 jsou být evropský a kreativní a zároveň zapojit co nejširší veřejnost. Druhé kolo, ve kterém mezinárodní porota vybere jedno české město, proběhne 8. září. Titul EHMK získají vždy dvě až tři evropská města ročně, pravidla stanovují, který rok kandidují které státy. Letos titul drží Essen, Pécs a Istanbul, společně s českým městem ponese v roce 2015 titul město Mons v Belgii. Titul doposud získalo pouze jedno české město, a to Praha v roce 2000.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.