Ken Hensley (ex Uriah Heep) v Praze | ABradio.cz

Ken Hensley (ex Uriah Heep) v Praze

  • Ken Hensley (ex Uriah Heep) v Praze Fotogalerie (14)
    • 13.05.2009
    • Tisk

    Neexistuje povolanější interpret klasických písní Uriah Heep než je Ken Hensley. O tom se můžete přesvědčit 30. srpna ve 20:00 v Retro Music Hall. Tento britský muzikant, skladatel a zpěvák přijede se svou vikingskou doprovodnou skupinou Live Fire zazpívat uriášovské hity, své starší sólovky a představit své nové album.

    Sdílejte článek:

 
Při vší úctě k jeho bývalým kolegům, vystupujícím dodnes pod hlavičkou Uriah Heep, měl právě on bezesporu největší zásluhu o zapsání této průkopnické hardrockové kapely do rockových čítanek. V sedmdesátých letech byl totiž téměř výhradním autorem všech jejich nesmrtelných hitů. To z pera Kena Hensleyho se zrodily známé rockové perly typuJuly Morning, Lady In Black, Free Me, Rain, Stealin, Sweet Freedom, Look At Yourself, Easy Livin či Rainbow Demon... Při koncertech Uriah Heep pak byla Hensleyho uhrančivá osobnost zdobená bohatou hřívou vlasů spolu s výrazným zvukem jeho klasických hammondek dominantním elementem celé kapely.
Po třinácti studiových albech natočených s Uriah Heep ale Hensley v roce 1980 ze skupiny odešel pro nesouhlas s dalším posunem repertoáru směrem do popových vod a navazuje spolupráci s americkými Blackfoot. V polovině osmdesátých se pak na několik let stáhl do ústraní (hostoval ale např. na albu excentriků WASP), aby se s koncem milénia opět vrátil na hudební scénu. Sám či ve spolupráci s bývalými „Uriáši“ Johnem Lawtonem či Johnem Wettonem vydal několik sólových alb.
Zajímavý je i jeho projekt úpravy skladeb Uriah Heep ve spolupráci s moskevským symfonickým orchestrem. Na zatím posledním Hensleyho výtečném studiovém albu Blood On The Highway z roku 2007 se v roli pěveckých hostů objevují velice slavná jména, například Glenn Hughes (ex Deep Purple), a Jorn Lande (ex Masterplan).
Turné k této desce mělo dvě své zastávky také v České republice (Praha a Zlín). Nadšení přítomného publika i recenze, srovnávající tyto koncerty s vystoupeními Boxových Uriah Heep, vyznívaly jednoznačně ve prospěch Hensleyho. Pravý duch,autenticita a kouzlo původních Uriah Heep totiž zůstaly zapečetěny právě u něj a jeho kapely.
Po dvou letech dorazí Ken Hensley a jeho doprovodný vikingský band s názvem Live Fire znovu do stejných měst, aby zde prezentoval své nové, právě nahrávané studiové album, které vyjde letos v létě. Opět naživo zazní i písně z jeho starších sólovek a samozřejmě i výše uvedená uriášovská klasika.
Vstupenkyv před­prodeji Ticketpro za 550 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.