Trutnovský festival i letos odtajní program až na místě | ABradio.cz

Trutnovský festival i letos odtajní program až na místě

V rámci „otvíráku“ Open Air Music Festivalu Trutnov vystoupí domácí kapela Vltava a britští Asian Dub Foundation, kteří kombinují taneční hudbu, punk a lidové rytmy z Pákistánu. V areálu Na Bojišti se začíná příští čtvrtek 19. srpna. Rockový festival pod širým nebem s nejdelší tradicí v Česku pak potrvá do 22. srpna.

Na scéně se ve čtvrtek dále vystřídají Silent Stream of Godless Elegy s cimbálovkou, kouzelník Jozef Talostan a skupina Al Yaman. V undergroundové hospodské scéně poté zahrají Neočekávaný dýchánek, Dj Geronimo a Dj Scratchy.

V jakých časech a na kterých scénách vystoupí ostatní účastníci festivalu, zatím pořadatelé jako obvykle tají. „Celý program bude k mání až na místě. Ctíme moment setkání a očekávání s překvapením, s nímž vstupujete na zdejší červenou posvátnou půdu,“ vysvětlili organizátoři na svém webu.

Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským se na scénu vrací po sedmileté přestávce. „Je to jedna z kapel, která pamatuje počátky Trutnova, kdy se nejednalo ani tak o festival, jako spíše o spiklenecké setkání po převratném roce 1989,“ zavzpomínal zakladatel festivalu Martin Věchet.

Největšími hvězdami přehlídky budou britští Manic Street Preachers, francouzský zpěvák alžírského původu Rachid Taha a americká kapela The Flying Eyes.

První ročník trutnovského festivalu se odehrál v roce 1987. Nepovolenou akci tehdy rozehnala komunistická policie. Od těch dob patří k příznivcům a pravidelným hostům festivalu bývalý prezident Václav Havel. Podle pořadatelů si svůj oblíbený festival zřejmě nenechá ujít ani letos.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.