Česko hledá Superstar - máme to za sebou | ABradio.cz

Česko hledá Superstar - máme to za sebou

  • Česko hledá Superstar - máme to za sebou Fotogalerie (3)
    • 21.12.2006
    • Tisk

    Opravdu nemohu říci, že když jsem někdy v srpnu spatřil na obrazovce své televize logo superstar, byl jsem potěšen. Dokonce jsem si řekl, že se na onen třetí díl ani nepodívám. Nejsem příliš televizní tip a tyto masmediální záležitosti mne spíše odpuzují. Na druhou stranu však musím uznat, že první díl superstar mě docela vtáhnul do sebe. Tedy když jsem před několika měsíci viděl onu upoutávku na trojku, procházely mnou rozporuplné pocity. Nyní můžeme, jak se zdá, kapitolu číslo tři uzavřít. Vyhrál mladičký blonďáček Zbyněk Drda z Karlových Varů. Svou poslední písní porazil druhého finalistu, o rok staršího Davida Spilku.

    Sdílejte článek:

První českou superstar Anetu Langerovou mám rád. Zpívá dokonale, je to příjemně působící normální mladá holka. Žádná mainstreamem vyškolená fiflena s tělem pornohvězdy a hlasem ze studiových mixačních pultů. Vlasta Horvát mne po své výhře také nezklamal a stejně jako Aneta zůstal ve svých starých, prošlapaných kolejích. Nehnal se do popředí kamer a foťáků, odpustil si masu skandálů a bulvárních příběhů. Jediné čemu se opravdu na plno věnoval a věnuje, je hudba. Bohužel téměř ani o jednom z ostatních finalistů předchozích dvou dílů nelze říci něco podobného. Jsem hrozně zvědavý, jak dopadne nová česká superstar. Zbyněk Drda totiž nevypadá, že by působil podobným skromným dojmem jako Vlasta nebo Aneta a všichni moc dobře mohou vidět, že jeho úspěch je také (kromě zpěvu) velmi založen na image roztomilého chlapce s medovým hláskem.

V pozadí velkého boje o slávu se však odehrával ještě jeden boj. Prestižní záležitost zvaná Hvězdná pěchota. To je věc, kterou jsem nikdy opravdu nepochopil. Ano, je mi jasné, že je pro pobavení lidí. Vím, že smát se něčí hlouposti, je mnohem lepší, než smát se hlouposti vlastní. Někteří lidé jsou holt supy. Nemyslím ty, kteří se v tomto případě smějí doma u televize, ale spíše ty, kteří nám tuto možnost pobavení poskytnou. Ale jak je možné, že tam stále chodí takové množství lidí? Lidí, kteří si jsou naprosto jistí, že se svým hlasem (a někdy i vzhledem) podobajícím se spíše skřekům některých příslušníku fauny, než zpěvu normálního člověka, dokáží superstar vyhrát.
Přesto si ale myslím, že letos vítěz hvězdné pěchoty celou záležitost pobral malinko jinak. Štěpán Fadrný totiž opravdu nepůsobí dojmem retarda, který jde po koruně superstar a přitom sotva umí mluvit. Ne, Štěpán spíše působí dojmem mladého chytrého kluka, který si do superstar přišel přímo pro korunu vítěze hvězdné pěchoty a udělal si tak srandu úplně ze všech kolem. A když bude šikovný, ještě na tom samozřejmě vytříská nějaké peníze. Pokud mám ve své úvaze pravdu, tak musím přiznat, že je to největší borec, který se v superstar objevil a hluboce před ním smekám klobouk. A pokud ne…. Tak to je mi ho, stejně jako ostatních jeho kolegů z pěchoty, upřímně líto.

Takže třetí díl máme za sebou. Okolo někoho prošel naprosto bez povšimnutí. Někoho se dotkl jen letmo. A někdo jej sledoval opravdu pečlivě. A tak to také bude u dalšího a dalšího dílu. Nemyslím si, že nám další série do našich životů, kromě nových mladičkých talentů, přinesou něco závratně nového. Stejně jako to neudělal ani díl třetí.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.