Skinny Puppy točí nové album, za pár dní je Praha přivítá živě

Kanadská elektro-industriální kapela Skinny Puppy vznikla ve Vancouveru roku 1982. cEvin Key, tehdy působící v novovlnné formaci Images in Vogue, původně zamýšlel ze Skinny Puppy udělat jen svůj experimentální vedlejší projekt, přesto jej po příchodu vokalisty Niveka Ogra rozvinul ve svou hlavní kapelu.

Key a Ogre jsou jedinými stálými členy za celou dobu působení Skinny Puppy na industriální scéně, přičemž během let kapelou prošli i Bill Leeb (známý z Front Line Assembly), Dave Ogilvie či Al Jourgensen z Ministry.

Skinny Puppy si rychle vytvořili vlastní zvuk fúzující prvky ambientu, noise, nové vlny, elektra, rocku a samplování. Již po několika prvních koncertních šňůrách se stali známí svými krvavými performancemi na pódiu a důrazem na témata jako testování výrobků na zvířatech, znečišťování životního prostředí, násilí na ženách či chemické zbraně. Svým nekompromisním přístupem si v osmdesátých letech získali v elektronickém undergroundu bezpočet oddaných příznivců, ačkoliv byla jejich dráha lemována jedním skandálem za druhým. Například jeden z koncertů turné VIVIsectVI byl zastaven policií, protože publikum uvěřilo, že probíhající scénka vivisekce je skutečná. Na pódiu byly na denním pořádku krvácející krucifixy a projekce záznamů sebevražd, v soukromých životech se členové Skinny Puppy nijak nevyhýbali tvrdým drogám. V polovině devadesátých let se kapela na několik let rozpadla poté, co Nivek Ogre odešel a Dwayne Goettel se předávkoval heroinem.

Roku 2000 se Ogre a Key znovu sešli k příležitosti jediného koncertu v Drážďanech a poté usoudili, že Skinny Puppy ještě neřekli své poslední slovo. Jejich nový zvuk, který lze slyšet v prvním videoklipu Skinny Puppy od roku 1996 nazvaném “Pro-Test”, je o poznání rockovější než jejich starší materiál, přesto zavdal na plno silných skladeb. Ty zatím nejnovější najdete na albu “Mythmaker” z roku 2007.

Vydání dalšího alba bylo vloni pozdrženo finančními problémy vydavatelství SPV, přesto je nyní plánováno ještě na tento rok. Skinny Puppy v mezičase stále koncertují a jistě i jejich čeští fanoušci budou mít příležitost slyšet nové skladby v živém podání. Skinny Puppy přijedou hrát do Lucerna Music Baru již 12. srpna.

Vstupenky za 630,– Kč + poplatky jsou k zakoupení v síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez poplatků. Na místě za 750,– Kč.

Více info na:

www.myspace.com/skin­nypuppy

www.skinnypup­py.com

www.musicbar.cz

www.myspace.com/dsmac­kupromotion

Skinny Puppy – Hardset Head

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.