Přijede Groove Armada

  • Přijede Groove Armada Fotogalerie (39)
    • 10.05.2009
    • Tisk

    Po obrovském úspěchu koncertů Faithless a The Chemical Brothers přijede do České republiky další skvělá ostrovní taneční kapela Groove Armada. Vystoupí 8. července od 20:00 v Incheba Areně (Malá sportovní hala).

    Sdílejte článek:

Bude to jistě hodně exkluzivní vystoupení, protože Groove Armada na turné nevyjíždí moc často. Předvede divákům naživo největší hity ze své bohaté diskografie. A o tom, že jde opravdu o super skupinu, svědčí i to, že jsou headlinery největších světových festivalů jako je Glastonbury. S jejich tvorbou se setkáváme i v různých upoutávkách, annocích, spotech a podkresech, v komerčních i veřejnoprávních médiích.
Groove Armada vznikla v roce 1996 a tvoří ji Andy Cato a Tom Findlay, kteří oba žijí v Londýně. Hrají taneční elektroniku, ambient techno a trip-hop. Mezi jejich nejúspěšnější singly se řadíI See You Baby (tu mj. remixoval i Fotboy Slim), Superstylin', dále Get Down a Song 4 Mutya (Out of Control) z nedávno vydaného alba Soundboy Rock.
Z další diskografieskupiny jmenujme alba Northern Star (1998), Vertigo (1999), The Remixes (2000), Goodbye Country (Hello Nightclub) (2001), Lovebox (2002), Best Of (2004), Soundboy Rock (2007), Greatest Hits (2007) a GA10:10 Year Story (2007).
Groove Armada je rovněž vyhlášenáspolu­prací se slavnými jmény, uveďme například Neneh Cherry, DJ Gram'Ma Funk, Sophie Barker, Nappy Roots, Fudge Dog, Sunshine Anderson, Mutya Buena, Jeru The Damaja nebo Richie Havens. Zatím největší domácí hitparádový singlový úspěch zaznamenali s bývalou členkou populární britské dívčí trojice Mutyou Buenou. Singl Song For Mutya (Out Of Control)z alba Soundboy Rockse vyšplhal vysoko do Top 10 UK singles chart a držel se v ní několik týdnů.
Groove Armada přišla v roce 2009 s novým způsobem distribuce hudby. Stala se průkopníkem nového způsobu distribuce přes internet. Jedná se o síť zvanou pass-along-paid-for (PAP4) a tento systém představili na novém EP, které touto cestou vydali na začátku tohoto roku. PAP4 pracuje jako běžný program založený na sdílení souborů. Liší se ale v tom, že čím více fanoušků bude daný song sdílet, tím více písní z EP se k fanouškům zdarma dostane. Jeden z muzikantů Andy Cato prozradil: *„Původním nápadem bylo zpřístupnit naši hudbu všem posluchačům, a to zcela zdarma. Bohužel problémem takto získané zábavy je to, že se stane záležitostí na jedno použití. Protože jsme milovníky hudby, tento přístup se nám moc nelíbil. Z tohoto důvodu jsme se pokoušeli najít jiný způsob, který by hudbu úplně neznehodnocoval. A tak jsme přišli na PAP4,“*dodal ještě Andy Cato. Ti, které tento systém na začátku roku 2009 zaujal, se mohli registrovat na internetu. Do začátku dostali první song zcela zdarma. Aby měli přístup ke druhé písni, museli poslat link ke stažení dvaceti různým lidem. Jakmile první song sdílelo zhruba dvě stě a pak kolem dvou tisíc posluchačů, ten první, který linky na začátku rozesílal, získal přístup k dalším písním…
Vstupenky v předprodejích Ticketpro a Ticketportal za 880 Kč (stání), VIP sekce 2500 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.