Hugh Laurie alias Dr. House natočí bluesové album | ABradio.cz

Hugh Laurie alias Dr. House natočí bluesové album

  • Hugh Laurie alias Dr. House natočí bluesové album Fotogalerie (3)
    • 29.07.2010
    • Tisk

    Hugh Laurie se celosvětově proslavil rolí titulní postavy televizního seriálu Dr. House, za kterou získal prakticky všechny dosažitelné ceny a nominace typu Golden Globes, People´s Choice, Screen Actors Guild Awards nebo Emmy.

    Sdílejte článek:

Jeho kulhavý, ironický, zdánlivě cynický a určitě ke škodlivým návykům vstřícný, ale také profesně geniální, v hledání chorob zarputilý a rozhodně nezapomenutelný lékař je velmi populární i u nás.

Teď přichází na řadu další z jeho talentů, totiž muzika. V létě a na podzim by měl s producentem Joe Henrym natáčet bluesové album pro Warner Bros Records. Lze očekávat mimořádný výsledek, neboť dvěma Grammy ověnčený Henry nespolupracuje jen tak s někým, viz jeho předchozí alba s Ani Di Franco, Solomonem Burkem, Elvisem Costellem, Aimee Mann či Allenem Toussaintem.

Hugh Laurie, zkušený celoživotní klavírista (po stylové hádce s dětským učitelem spíše samouk) a zpěvák, počítá s možnými hosty, ale podstata věci bude zcela jeho. Muziku píše a hraje např. v charitativním „Band From TV“. Přispěl také na aktuální album Meat Loafa.

„Dr. House“ je opravdu universální umělec. K jeho nespornému hereckému talentu přidejte ten literární, doložený českými překlady. Teď nám tedy předloží i hudební rozměr své osobnosti. A protože jeho seriálová náročnost vůči okolí je překonána tou k němu samotnému i v osobním životě, lze očekávat poctivý kus muziky s obdivem k mainstreamovému jazzu a New Orleans v záhlaví.

www.hughlaurie.net

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.