Mistr flamenkové hry ozdobí kytarový festival v Brně | ABradio.cz

Mistr flamenkové hry ozdobí kytarový festival v Brně

  • Mistr flamenkové hry ozdobí kytarový festival v Brně
    • 28.07.2010
    • Tisk

    Španělský kytarista a mistr flamenkové hry Gerardo Núňez je hvězdou 19. ročníku Mezinárodního kytarového…

    Sdílejte článek:

Španělský kytarista a mistr flamenkové hry Gerardo Núňez je hvězdou 19. ročníku Mezinárodního kytarového festivalu Brno.

Kritika ho někdy označuje jako muže s nejrychlejšími prsty na světě. Gerardo Núňez vystoupí 8. srpna na velkém nádvoří hradu Špilberk při zahajovací festivalové Noci flamenka. Festival potrvá do 14. srpna.

Núňez se vyznačuje rychlým, razantním a přesným stylem hry. Vystoupí se svým kvintetem, manželkou – slavnou španělskou tanečnicí flamenka Carmen Cortésovou – a dalšími rodilými hudebníky z Andalusie.

Ostatní koncerty kytarového festivalu se konají v sále Nové radnice, kde obvykle zasedá brněnské zastupitelstvo. Vedle zahraničních umělců se představí také česká špička, například letos pětašedesátiletý Štěpán Rak a významný pedagog, skladatel a kytarista Jiří Jirmal, který se dožívá 85 let.

Ze zahraniční přijedou třeba mladý venezuelský kytarista Gabriel Güllen, Ital Andrea Vettoretti nebo nositel ceny Grammy Andrew York ze Spojených států.

Součástí festivalu jsou také kurzy s bohatou mezinárodní účastí a soutěž Guitartalent pro mladé hudebníky do 20ti let. Díky první ceně v podobě mistrovské kytary za 6000 eur (asi 150.000 korun) se letos přihlásilo 30 účastníků z osmi zemí.

Více informací najdete na webových stránkách www.guitarcz.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.