Legendární The Cult zahrají v Divadle Archa už za pár dní | ABradio.cz

Legendární The Cult zahrají v Divadle Archa už za pár dní

  • Legendární The Cult zahrají v Divadle Archa už za pár dní Fotogalerie (5)
    • 27.07.2010
    • Tisk

    Koncert legendárních britských The Cult se rychle blíží. Kapela, která si získala v Británii a USA…

    Sdílejte článek:

Koncert legendárních britských The Cult se rychle blíží. Kapela, která si získala v Británii a USA početný zástup příznivců a obdivovatelů v oblasti postpunkové a gotické scény, vystoupí s frontmanem Ianem Astburym už 10. srpna v pražském Divadle Archa.

Do své hudby The Cult prolnuli vlivy mysticismu, psychedelie, severoamerických indiánů, kytarové riffy Led Zeppelin i energie AC/DC. Prorazili v Anglii díky singlům jako She Sells Sanctuary, později v USA dokonce na metalové scéně s písní Love Removal Machine.

V roce 1989 se tam The Cult dostali i do top ten s úspěšným albem Sonic Temple. Většímu úspěchu bránily časté změny v sestavě kapely a spory mezi členy. V roce 1995 se po sérii neúspěšných nahrávek The Cult rozpadli.

Ian Astbury kromě jiných projektů zpívá s kapelou bývalých členů The Doors, Rayem Manzarekem a Robbiem Kriegerem. V roce 2007 se Astbury a kytarista Billy Duffy dali opět dohromady s dalšími hudebníky – Chrisem Wysem na baskytaru a Johnem Tempestou na bubny.

Pražský koncert The Cult je tak výjimečnou příležitostí vidět naživo tuto legendu. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Divadla Archa a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Složení kapely:

Ian Astbury – vocals

Billy Duffy – citar

Chris Wyse – bass

John Tempesta – drums

Mike Dimkich – touring guitar

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.