Koncert Pink podle pořadatelů zdraví rozhodně neohrozil

  • Koncert Pink podle pořadatelů zdraví rozhodně neohrozil
    • 23.07.2010
    • Tisk

    Pořadatelé úterního koncertu zpěvačky Pink odmítají kritiku za hlasitý koncert. Zdraví lidí z okolí podle nich nemohla akce ohrozit. Hlukové limity jsou podle ředitele agentury Live Nation Roberta Porkerta totiž tak nízké, že není možné je dodržet ani v běžném životě.

    Sdílejte článek:

Podle měření pražské hygienické stanice hluk z koncertu Pink přesáhl povolené limity o více než 20 decibelů. Organizátorům proto hrozí pokuta.

Zákon stanoví, že přes den nesmí být hluk v obydlené oblasti vyšší než 45 decibelů, po 22:00 pak 35 decibelů. Hygienici údajně naměřili asi 70 decibelů. Na přesné výsledky ještě čekají.

Live Nation se brání, že hlukové normy nelze při pořádání venkovního koncertu dodržet. Odkazují se na internetovou encyklopedii Wikipedie. Podle ní např. tikot hodin odpovídá asi 30ti decibelům, šepot z deseti centimetrů 50ti decibelům a kytara ze 40ti centimetrů asi 60 decibelům.

Podle Světové zdravotnické organizace hluk o intenzitě kolem 70ti decibelů omezuje pochopení řeči a hluk ještě vyšší intenzity může způsobit přechodné nebo i trvalé poškození sluchu. Síla 72 decibelů je považována už za nadměrnou.

Podle Live Nation prý hygienici a městská část Praha 10 hledají cokoliv, aby koncertům v bývalém Edenu bránili. „K výsledkům měření se Live Nation zatím nemá šanci vyjádřit, jelikož je nezná,“ dodal Robert Porkert. Záleží ale podle něj, v jakých místech se měřilo a jestli hluk skutečně pocházel pouze z koncertu.

Agentura dostala sankce už v minulosti například za koncert Madonny na Chodově nebo Depeche Mode v bývalém Edenu. Za vystoupení této legendární skupiny musela zaplatit 200 tisíc korun.

Pink – Please Don´t Leave Me

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.