Zappa Plays Zappa oslaví koncertem Den dětí v Praze

  • Zappa Plays Zappa oslaví koncertem Den dětí v Praze Fotogalerie (11)
    • 11.05.2009
    • Tisk

    Kytarista Dweezil Zappa se svým projektem Zappa Plays Zappa vystoupí 1. června v pražském Divadle Archa. Starší syn slavného amerického hudebníka a skladatele Franka Zappy se svojí kapelou přijíždí do České republiky jako čerství držitelé Grammy v kategorii „Best Rock Instrumental Performance“ za skladbu „Peaches En Regalia“.

    Sdílejte článek:

Zappa Plays Zappa, jak název napovídá, hraje především nejznámější a kritikou velmi oceňované skladbyFranka Zappy. „*Nacházím hodně inspirace v hudbě svého otce. Strávil jsem mnoho hodin zkoušením a odhalováním tajemství, která se skrývají ve skladbách, které složil na papíře i spontánně při hraní na kytaru. Neustále nacházím něco, co mě udiví a překvapí. Nevím, jak udělal to, co udělal, ale jsem vděčný, že to udělal,*“ uvádí na svém bloguDweezil. Podle webových stránek kapely by s Dweezilem Zappou měli vystoupit sice mladí, ale brilantní hudebníci -Aaron Arntz (klávesy), Scheila Gonzalez (saxofon, flétna, klávesy, zpěv), Pete Griffin (baskytara), Billy Hulting (marimba, perkuse), Jamie Kime (kytara) a Joe Travers (bubny, zpěv).Na programu by měly být i nově nastudované skladby, které v Praze na minulém, mimochodem – výborně přijatém, koncertě v roce 2006 nezazněly. Vstupenky jsou k dostání od17. únorav poklad­něDivadla Archav ceně 995,– Kč a v sítiTicketpor­talza 1.070,– Kč včetně poplatku. Koncert začíná ve 20 hodin a uvádí jej agenturaCharm Musicve spolupráci s Divadlem Archa. Více info nawww.charm-music.cz.

ProjektZappa Plays Zappavčele s Dweezilem Zappoudebutoval na pódiích v roce2006a do letošního roku několikrát v různém složení (někdy i s mladším bratremAhmetem), objel svět. Jeho uvedení předcházelo několik let, kdy Dweezil omezil své další aktivity. „*Abych mohl hrát otcovu hudbu správně, bylo nutné, abych pořádně rozuměl jejím základům, což znamenalo hodně studia a zkoušení*,“ říká Dweezil. Své nově získané hudební schopnosti zhodnotil nejen na turné Zappa Plays Zappa, ale i na první studiové desce po šesti letech„Go With What You Know“, které vyšlo právě v roce 2006. Album obsahovalo i klasickou instrumentální skladbu Franka Zappy„Peaches En Regalia“, která byla letos oceněnaGrammy. „*Při zkoušení jsem hrál společně s Frankovým kytarovým sólem z původního alba ´Hot Rats´. Tuto desku věnoval mně, protože na ní pracoval v době, kdy jsem se narodil,*“ doplňuje Dweezil.

Dweezil Zappa, původním jménemIan Donald Calvin Euclid Zappa, se narodil v roce 1969 jako druhé ze čtyř dětí Franka Zappy. Podle internetu úředníci přezdívku„Dwe­ezil“, což bylo jméno, kterým jeho otec Frank označoval podivně zakroucený malíček na noze své ženyGail, odmítli zaregistrovat. Když se to Dweezil později dozvěděl, trval na to, aby se jeho přezdívka stala i oficiálním jménem. Díky najatému právníkovi se to prý jeho rodičům povedlo. Faktem zůstává, že Dweezil se svým bratrem Ahmetem hrál na kytaru ve společné kapele Z i v řadě dalších formací. Kromě koncertního pódia dostal Dweezil také role v několika filmech i televizních pořadech, je autorem hudby k některým programům – například„Ben Stiller Show“ a „Jamie Kennedy Experiment“. Vydal několik alb, sám hostoval jako kytarista na mnoha dalších. Ve svém studiu připravuje a zpracovává pro nová vydání staré nahrávky svého otce.

Na ABradiu, v sekci soutěže můžete opět vyhrávat!A co jiného, než vstupenky na koncert Zappa Plays Zappa!

http://www.zappa.com/zpz/

http://www.myspace.com/zappaplayszappa

Video: Zappa Plays Zappa – Peaches En Regalia (Live):

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.