Gorana Bregoviće si můžete vychutnat z lodí, mostů i nábřeží

  • Gorana Bregoviće si můžete vychutnat z lodí, mostů i nábřeží Fotogalerie (12)
    • 20.07.2010
    • Tisk

    Z lodí, mostů i vltavského nábřeží bude nožné sledovat koncert známého balkánského hudebníka…

    Sdílejte článek:

Z lodí, mostů i vltavského nábřeží bude nožné sledovat koncert známého balkánského hudebníka 27. července. Rodák ze Sarajeva své skladby v rytmu balkánské, řecké, romské i turecké hudby zahraje za doprovodu Svatebního a pohřebního orchestru na pontonu přímo na Vltavě mezi Karlovým mostem a mostem Legií.

Koncert v jedinečném prostředí se uskuteční jako jediná akce prvního ročníku festivalu Praha – Sen letní noci, v dalších letech by pořadatelé rádi pozvali více umělců. Vstup je zdarma a během vystoupení organizátoři s pomocí dopravní policie rozdají 10 tisíc růží, po Vltavě zároveň po celou dobu poplují speciálně upravené svíčky. Na závěr je v plánu velký ohňostroj.

Goran Bregović se v Praze představil loni v září, kdy také zadarmo zahrál pro tisíce posluchačů na Staroměstském náměstí.

Koncert na Vltavě umožní poslech šedesátiletého držitele mnoha významných ocenění včetně prestižní Zlaté palmy z festivalu v Cannes za hudbu k filmu Underground režiséra Emira Kusturici přímo z různých plavidel. Například společnost Prague-Explorer nabízí čtyřhodinovou plavbu v centru Prahy včetně sledování Bregoviče z místa u plovoucího pódia. Z hladiny Vltavy mohou koncert sledovat i majitelé soukromých motorových plavidel nebo pronajatých šlapadel a lodiček z nedalekých půjčoven.

Pořadatelé upozorňují, že pro proplavení velkých plavidel bude komora Mánes otevřena celý den, vzhledem k očekávanému velkému zájmu ale doporučují připlout včas. Motorové lodě musí být na svém místě nejpozději v 18:55, poté bude přístup uzavřen.

Místo ukotvení plavidel bude záležet na jejich velikosti. Pohyb bude na místě řídit říční policie, účast všech motorových lodí musí být oznámena pořadateli.

Goran Bregović se narodil v roce 1950 v Sarajevu, v tehdy ještě komunistické Jugoslávii. Matka byla srbské národnosti, otec Chorvat. Poté, co v Jugoslávii vypukla občanská válka, se usadil v USA, teď žije v Paříži. V emigraci spolupracoval s režisérem Kusturicou, který rovněž pochází ze Sarajeva. Dřívější rocker, dnes uznávaná osobnost světa etnické hudby, letos v Británii obdržel za album Alkohol cenu časopisu Songlines v kategorii nejlepší umělec.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.