Ropná skvrna zasáhla už i americké rappery

  • Ropná skvrna zasáhla už i americké rappery Fotogalerie (6)
    • 15.07.2010
    • Tisk

    Talib Kweli a DJ Hi-Tek vystoupí poprvé v České republice na festivalu Hip Hop Kemp, kde se…

    Sdílejte článek:

Talib Kweli a DJ Hi-Tek vystoupí poprvé v České republice na festivalu Hip Hop Kemp, kde se chystají představit své nové album. Festival se koná od 19. – 21. srpna ve Festivalparku v Hradci Králové.

Když 20. dubna vybuchla u Louisiany ropná plošina, ze které se vyklubala největší ropná katastrofa v dějinách Spojených států amerických, Talib Kweli a DJ Hi-Tek jako Reflection Eternal nahrávali své druhé společné album Revolutions per Minute.

Po konfliktech společnosti British Petroleum (BP) s vládou USA, médii a obyvateli Mexického zálivu, napsal Talib Kweli text o problémech, které americký ropný průmysl způsobuje.

Skladba Ballad of the Black Gold je levicového ražení, stejně jako celé album Revolutions per Minute. Talib Kweli a Hi-Tek v ní kritizují nejen vykořisťovatelské praktiky ropných společností vůči třetímu světu, ale i znečišťování prostředí, které s těžbou ropy souvisí.

O katastrově v Mexickém zálivu sice nepadne ani slovo, ale načasování skladby je příznačné. V nedávném rozhovoru pro televizi Hard Knock Talib Kweli vysvětlil, proč tuto „baladu“ na album dal: „Nejdřív jsme nechtěli dávat tuto skladbu na desku, protože jsme si mysleli, že je moc složitá a hluboká, ale lidé nás přesvědčili, že to tam musíme dát. Rázem se z toho stala pro mnohé jedna z nejoblíbenějších skladeb na desce.“

Nedávno byl ke skladbě Ballad of the Black Gold natočen videoklip zahrnující i záběry z neštěstí v Mexickém zálivu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.