Připomínáme kmotru punku Patti Smith | ABradio.cz

Připomínáme kmotru punku Patti Smith

  • Připomínáme kmotru punku Patti Smith Fotogalerie (8)
    • 11.05.2009
    • Tisk

    Jak už jsme informovali, 15. června od 20:00 se v divadle Archa koná koncert legendární Patti Smith. Tato dáma světového undergroundu je u nás velmi oblíbená a vrací se po čtyřech letech v rámci exkluzivního miniturné, aby svým fanouškům předvedla to nejlepší ze své bohaté umělecké tvorby.

    Sdílejte článek:

Patti Smith nevyráží na turné příliš často a zároveň její turné nečítají vždy zrovna moc koncertních dat, takže srdce českého a vlastně i středoevropského fanouška může zaplesat radostí, že se Patti Smith v naší stověžaté, kterou osobně velice miluje, objeví letos v létě.
Jako mnoho významných hudebníků začínala i Patti Smith v polovině sedmdesátých let v proslaveném newyorském klubu CBGB. S kapelou Patti Smith Group, ve které již od počátku působil Čech Ivan Král, natočila v roce 1975 první album Horses. Kritikou i posluchači oslavovaní umělci následně nahráli další čtyři neméně kvalitní alba. Kapela však doplatila na svůj až příliš bouřlivý život a po vydání desky Wave v roce 1979 dohrála.
S velkým nadšením fanoušci přijali koncem devadesátých let zprávu o jejím chystaném návratu na koncertní pódia. Tomu předcházelo vydání alba Gone Again (1996), na kterém potvrdila, že neztratila nic ze své živočišnosti ani sílu své výpovědi. O tom se mohli přesvědčit i návštěvníci, kteří viděli tehdejší strhující vystoupení v pražském Paláci kultury. Její další české účinkování přišlo rok po vydání devátého studiového alba Trampin´ (2004) Bylo zároveň již čtvrtým albem, které Patti Smith nahrála s kapelou ve složení Lenny Kaye (kytara), Jay Dee Daugherty (bicí), Tony Shanahan (baskytara, klávesy) a Oliver Ray(kytara). (V Praze se kapela představí ve stejném složení krom Olivera Raye – toho nahradí Jackson Smith.) V titulní skladbě se zde objevuje poprvé také dcera Patti Smith – Jesse. Trampin´ produkovala sama autorka, společně se členy kapely. Pod mix je podepsán Patrick McCarthy (R.E.M.).
Zatím posledním albem je počin z roku 2007 Twelve, na kterém Patti Smith geniálně předvedla třináct cover verzí slavných světových hitů, kterým dominuje legendární verze Smells Like Teen Spiritod Nirvany…
Patti Smith byla společně s R.E.M., Van Halen, the Ronettes a Grandmaster Flash and the Furious Five do rock´n´rollové síně slávy oficiálně uvedena 12. Května 2007 během slavnosti konané v newyorském hotelu Waldorf-Astoria. „Je to ohromná čest, být uvedena do rock´n´rollové síně slávy,“ řekla Smith. Místo v rock´n´rollové historii si vysloužila si i svým novátorským pojetím „tříakordového rocku spojeného se silou světa“.
Patti je víc než legenda – je to umělkyně zcela současná, která dokáže promluvit do vaší duše. Zažít živočišnou energii jejího koncertu „na dosah ruky“ v prostoru Divadla Archa je příležitostí, která se již opravdu nemusí opakovat.
Více informací najdete na stránkách www.pattismith.net
Vstupenky za 1 100 Kč v předprodejní síti Ticketpro.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.