Už dnes vystoupí v Praze zakladatelé legendárních The Doors | ABradio.cz

Už dnes vystoupí v Praze zakladatelé legendárních The Doors

  • Už dnes vystoupí v Praze zakladatelé legendárních The Doors Fotogalerie (20)
    • 13.07.2010
    • Tisk

    České publikum tak dnes má jedinečnou šanci vidět na vlastní oči dva ze zakladatelů The Doors…

    Sdílejte článek:

České publikum tak dnes má jedinečnou šanci vidět na vlastní oči dva ze zakladatelů The Doors. Klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger s doprovodnou kapelou zahrají v Kongresovém centru.

Představí tu nejznámější písně této ikony šedesátých let dvacátého století: Light My Fire, Riders on the Storm a další.

Význam The Doors a jejich hudby nejen pro dobu hippies, ale i celou historii, není třeba připomínat. Kapela byla např. v roce 1993 uvedena do rock´n´rollové síně slávy, v roce 2007 získala Grammy za celoživotní přínos a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Manzareka s Kriegerem doprovodí na pódiu v Praze zpěvák Brett Scallions (ex-Fuel), baskytarista Phil Chen a bubeník Ty Dennis. Koncert začíná ve 20 hodin.

Více informací najdete na www.charm-music.cz

Společnost Bioscop uvede 19. srpna do kin celovečerní rockový dokumentární film pod názvem The Doors – When You´re Strange. Ten nabídne dosud nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné kapely a připomene výstřelky Jima Morrisona. Komentář k filmu namluvil Johnny Depp.

Kapelu The Doors založili v Los Angeles v roce 1965 klávesista Ray Manzarek (narozen 1939) a zpěvák Jim Morrison spolu s bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robby Kriegerem (narozen 1946). O dva roky později vydali první album The Doors s písní Light My Fire. Deska se okamžitě stala hitem stejně jako jejich další nahrávky (i když se střídavým úspěchem).

Největší pozornost na sebe strhával charismatický zpěvák Jim Morrison, ať už svým charakteristickým hlasem, tak i excesy spojenými s alkoholismem, drogami nebo veřejným pobuřováním.

Morrison zemřel v roce 1971 za ne úplně jasných okolností zřejmě na předávkování drogami. Řada fanoušků ale věří, že podobně jako Elvis Presley je Jim Morrison naživu. Legenda The Doors ale přežila a rostla i po smrti jednoho ze zakladatelů.

Vycházely životopisy The Doors i Morrisona, v roce 1991 režisér Oliver Stone natočil hraný film s Valem Kilmerem v hlavní roli. Po smrti Morrisona The Doors pokračovali nějaký čas v hraní, vydali pár desek, ale v roce 1973 se definitivně rozešli.

V roce 2002 se Manzarek a Krieger opět spojili pod názvem The Doors of the 21st Century, ale už bez původního bubeníka Johna Densmora, který je spolu s rodinou Jima Morrisona za užívání názvu The Doors zažaloval. Z tohoto důvodu se kapela přejmenovala na Riders on the Storm a v roce 2008 na Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors.

The Doors – Light My Fire

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.