Neohrožený Michal Horáček

  • Neohrožený Michal Horáček Fotogalerie (5)
    • 05.05.2009
    • Tisk

    Michal Horáček a zvukový mistr Michal Pekárek v neděli 3. května během natáčení Kudykamu převzali z rukou uměleckého ředitele SONY Music Enter- tainment Martina Červinky dvakrát platinovou desku za 30 000 prodaných kusů alba Ohrožený druh.

    Sdílejte článek:

Bleskový slavnostní akt se konal ve studiu LineArt, v krátké pauze během natáčení předposlední písně z CD Kudykam nazvané výstižně „Ptákoviny“. Poněkud specifickému, řečeno slovy Michala Horáčka dada-textu, dali výslednou podobu členové skupiny NightWork – Jakub Prachař, Vojtěch Dyk, Jan Maxián spolu s Ondřejem Rumlem. Vydání CD je ohlášeno na 21. září. „Vybrali jsme den svátku mého patrona, svatého archanděla Micheala. Snad nad tím albem bude držet ochrannou ruku,“ usmívá se Michal Horáček. Příznivci klasiků českého šansonu Michala Horáčka a Petra Hapky se tak ještě před říjnovou premiérou divadelního příběhu ve verších Kudykam dočkají vydatné ochutnávky z jejich mistrovského díla.
Jisté je, že na albu zazní víc než tucet písní, ovšem jména interpretů, která se nakonec objeví na přebalu, mají ještě poněkud nejasné kontury. Michal Horáček je přepečlivě vybírá, což ve výsledku často znamená několik nahrávek jedné písně v podání různých zpěváků či zpěvaček. Například titulní Kudykamovu píseň „Tante cose da veder“ zatím nazpíval Karel Gott, Karel Dobrý a Vojtěch Dyk,do studia se chystá i Jarek Nohavica. „Pomalu si začínám pohrávat s myšlenkou, že konkrétně tahle píseň by mohla vyjít na bonusovém disku ve všech verzích, které máme k dispozici. Každý ze zpěváků jí totiž podal po svém a všichni skvěle,“ naznačuje Michal Horáček.
Píseň „Ptákoviny“však Michal Horáček bez váhání nabídl přímo mladíkům z kapely NightWork. Důvody byly jasné: „Málokdy jsem zažil tak intenzivní pocit radosti ze zpívání jako v jejich případě. A Ptákoviny jsou na atmosféře čiré radosti postavené. Napsal jsem je v roce 1983, jako úlet od hluboce existenciálních textů, které jsem tehdy tvořil, a Hapka k nim teď dopsal hudbu. I když jde spíše o aranžérskou než skladatelskou hříčku, se kterou se Ondra Brzobohatý, hudební producent představení Kudykam, vyrovnal hutnými 11 stránkami partitury. Tahle skladba je technicky extrémně náročná, jde o specifický druh "muzikantského zpívání“ čtyř bláznivých kluků. Na dokonale technicky vystavěné podezdívce pak stojí nejuvolněnější píseň celého alba," vysvětluje Michal Horáček.
*„Můj první pták se nastěhoval dávno, můj druhý pták se nastěhoval taky…“*Text „Ptákovin“členy NightWorku pobavil, označili jej za „správně střelený“. „*Já jsem na hitech Horáčka a Hapky vyrostl, vždycky se mi líbily a totéž bezezbytku platí i pro tuhle písničku,“*dodává Jakub Pracha****ř.
Zájemci o představení Kudykamsi mohou vstupenkyzajistit v pokladně Státní opery Praha nebo v síti Bohemia Ticket. Následně také v pokladnách Divadla Broadway a Divadla Hybernia, v sítích Ticketportal, Ticketstream, Ticketpro, Ticket Art a Sazka.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.