Kašpárkohraní 14. června ve Hvězdě

  • Kašpárkohraní 14. června ve Hvězdě Fotogalerie (9)
    • 08.05.2009
    • Tisk

    V neděli 14. června od 12 do 20 hodin se v oboře Hvězda uskuteční dětský festival Kašpárkohraní. Je hezké, že pořadatelé, agentura Riff Raff, která se léta podílí na organizaci festivalů Mezi ploty a České hrady.cz, nezapomněli na naše nejmenší. A ještě jeden dáreček jim připravili – vstup zdarma.

    Sdílejte článek:

Praha hostí po celý rok velké množství hudebních a divadelních festivalů, poskromnu je ale akcí, které jsou určené dětem a jejich rodičům. Myšlenka uspořádat festival rodinného charakteru vzrostla ze zkušeností hlavního pořadatele Viktora Součka z agentury Riff Raff, který se léta podílí na organizaci festivalů Mezi ploty a České hrady.cz. Kašpárkohraní­proběhne druhou červnovou neděli – 14. června v Oboře Hvězda, kde bude pro děti a rodiče vstup zdarma i do stálé expozice Letohrádku Hvězda. „Akce komerčního charakteru, typu Matějské pouti, jsou ,drahou zábavou' a nijak nerozvíjejí dětskou kreativitu. Vstup na Kašpárkohraní bude pro návštěvníky zdarma,“ říká pořadatel Viktor Souček.
V atraktivním prostředí obory Hvězda v Praze 6 nabídnou organizátoři od dvanácté do osmé hodiny večerníhudební, divadelní a výtvarný program. Chybět nebudou ani naučné programy zaměřené na ekologii a poznávání přírody či sportovní aktivity, včetně exkluzivního turnaje ve cvrnkaní kuliček s populárním hercem Jiřím Mádlem.
Na travnaté ploše nedaleko letohrádku vyroste hudební scéna, kde vystoupí například skupina Kryštof se speciálním akustickým setem, Petr Skoumal a Divadlo v Dlouhé s koncertním představením Kdyby prase mělo křídla, Kašpárek v rohlíkuBlankou Šrůmovou, Márdim (Vypsaná Fixa)a dalšími hosty. Zahraje zde i soubor tělesně postižených studentů z Jedličkova ústavu The Tap Tap spolu s Danem Bártou a Matějem Ruppertem (Monkey Business), Dětskému publiku se představí i vietnamský písničkář Le-Quang Dao.
Divadelní část festivalu přivítá kromě průvodu obřích masek a loutkového i maňáskového divadla také pražskou premiéru nového divadelního představení Kašpárek v rohlíku 2 – Navždy aneb „show must go on“ i kdyby na rohlík nebylo… Toto představení je volným pokračováním úspěšného dětského kabaretu plného písniček, slovních hříček a krátkých divadelních výstupů, v němž slova i věci ožívají a předvádějí se v nečekaných spojeních a souvislostech.
Dětští návštěvníci se budou moci také zapojit do malování s malířkou Lenkou Procházkovou,ke­ramických či kovářských dílen, tenisového workshopu pod vedením profesionálních trenérů z I. ČLTK Praha, soutěží v jízdě na mechanickém invalidním vozíku, skákání v pytlích, míčových her a dalších sportů. Připraven je také naučný programzaměřený na způsob udržování a obnovy lesa v oboře Hvězda.„Zapojení dětské části publika do dramaturgie se nám osvědčilo už na velkých festivalech. Myslím, že právě děti si vlastní festival zaslouží,“ uvedl Souček.
Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení, nápoje, zmrzlina a sladkosti za dostupné ceny. Festival se koná za každého počasí. *„Projekty pro celou rodinu jsou vděčné i tím, že stále vytíženější rodiče si na své děti najdou čas a stráví s nimi celé odpoledne,“*dodává Viktor Souček.
Více info na www.kasparkohrani.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.