Už zítra vypukne festival Rock For People

  • Už zítra vypukne festival Rock For People
    • 02.07.2010
    • Tisk

    Přes 2 000 techniků, stavbařů, elektrikářů, instalatérů a brigádníků už několik dní přetváří…

    Sdílejte článek:

Přes 2 000 techniků, stavbařů, elektrikářů, instalatérů a brigádníků už několik dní přetváří tvář Festivalparku tak, aby byl od soboty připraven čelit náporu návštěvníků, kteří se letos do Hradce Králové chystají na festival Rock for People.

Kolem areálu i uvnitř něj bylo použito přes 5 kilometrů oplocení, 150 metrů nášlapných zábran chrání prostory před pódii, byly položeny kilometry kabelů a nášlapy pokryly celou plochu COOL & Evropa 2 stage. Nesmíme zapomínat ani na 250 mobilních záchodů, které byly rozmístěny po areálu a ve stanovém městečku. Pořadatelé vyčlenili dostatečné množství vstupenek ještě na místo – mělo by se tak dostat na každého, kdo chce vidět The Prodigy, MUSE, Morcheebu, The Subways, Billy Talent a dalších skoro 170 účinkujících. Veškeré aktuální informace jsou zveřejňovány na www.rockforpeople.cz
nebo na Facebooku festivalu, kde budou zájemci moci najít i aktuální dopravní zpravodajství. O případných karambolech i možnostech parkování by měly informovat rovněž příslušné relace na rozhlasových vlnách.

S ohledem na horké počasí bude v areálu instalováno ne sto, ale téměř 130 pivních kohoutů. Zvláštní pozornosti se dostane teplotě piva, které bude technologicky chlazeno. Samozřejmostí je nealko pivo a množství dalších nealko tekutin; kromě „Vody za hubičku“ v ceně 20 Kč za 1,5 litru balené vody je v areálu několik „korýtek“ a v pohotovosti jsou rovněž kropicí vozy. Zmnožila se rovněž krytá místa, kde bude možné nalézt úkryt před sluncem. V areálu je posílena rovněž zdravotnická služba, jež bude bdít nad rizikem dehydrace nebo úžehu některých návštěvníků.

Kvůli pondělnímu vystoupení hvězdného britského tria MUSE, bylo přivezeno a postaveno zbrusu nové a na míru připravené podium. Až o 1/3 byla zvětšena také kapacita plochy před t-music stage – na prostranství se v současné době vejde až 30 tisíc lidí. Přibližně stejné množství lidí pojme i Česká spořitelna stage.

Velké nároky jsou kladeny i na ostrahu festivalového areálu. Přes 160 pracovníků ochranky se vystřídá na 112 pozicích. Do bezpečnostního systému bude letos poprvé zapojena zcela nová termokamera, která bude mít za úkol odhalit neplatiče a zabránit případným konfliktům – čili celkově dojde ke zvýšení bezpečnosti všech návštěvníků. Kamera používá termální zobrazení, které umožňuje uživatelům rozpoznat osoby nebo incidenty v naprosté tmě a složitých podmínkách jako jsou dým, opar, prach a řídká mlha.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.