Katka čeká na festivalu v Karlových Varech na stotisícího diváka | ABradio.cz

Katka čeká na festivalu v Karlových Varech na stotisícího diváka

  • Katka čeká na festivalu  v Karlových Varech na stotisícího diváka
    • 03.07.2010
    • Tisk

    Časosběrný dokumentární film Katka režisérky Heleny Třeštíkové, který bude uveden na…

    Sdílejte článek:

Časosběrný dokumentární film Katka režisérky Heleny Třeštíkové, který bude uveden na 45. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v mezinárodní soutěži dokumentů, dosáhne v českých kinech návštěvnosti 100 000 diváků.

Stal se tak teprve druhým dokumentem v historii české kinematografie, kterému se podařilo překonat tuto hranici. Na první místě žebříčku dokumentů je film Občan Havel režisérů Pavla Kouteckého a Mirosla Janka s počtem 160 000 diváků, na třetím pak dokument Pavla Abraháma Česká RAPublika, jež vidělo 24 000 diváků.

Na soutěžní projekci Katky v Karlových Varech v neděli 4. července od 18.30 hodin v kině Čas bude vylosován stotisící divák, který obdrží dárek z rukou režisérky Heleny Třeštíkové. „Při práci na časosběrných dokumentech nemá člověk nikdy jistotu, jaký přesně bude mít mnohaleté snažení výsledek, takový zájem diváků je tedy pro nás tou nejlepší zprávou. Nečekali jsme to a o to více jsme nadšení. Navíc je to dobrá zpráva pro dokument, tolik diváků v kině potvrzuje již dlouhodobější zájem o dokumenty obecně,“ komentovala Helena Třeštíková mimořádný úspěch svého filmu.

Na vysoké návštěvnosti filmu Katka v českých kinech se přitom výraznou měrou podílejí projekce pro žáky základních a středních škol. Podle odhadu distributora filmu jde přibližně o čtyřicet procent z celkového počtu diváků. „Podařilo se nám dosáhnout původního cíle, s nímž jsme do projektu vstupovali, a využít tento dokument pro protidrogovou prevenci především u nejmladší generace,“ uvedli Pavel Strnad a Kateřina Černá, producenti filmu ze společnosti Negativ, kteří také dodali: „Spolupráce se školami bude pokračovat i v příštím školním roce, navíc společně s Ministerstvem školství a občanským sdružením Prospe chceme školám poskytnout film na DVD jako součást speciálního programu protidrogové prevence.“

Dokumentární film Katka vznikl v koprodukci společnosti Negativ, České televize a RWE za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Film měl premiéru 25. února 2010 a do českých kin vstoupil v osmi kopiích. „Gratulujeme celému týmu, který stojí za vznikem filmu, ke skvělému úspěchu a přeje tomuto snímku i režisérce Heleně Třeštíkové hodně štěstí v soutěži dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary,“ uvedl Ivo Anderle z distribuční společnosti Aerofilms.

Více info na: www.aerofilms.cz/katka

Fotokredit: Tomáš Třeštík

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.