Pražské SaSaZu roztančí britská formace Goldfrapp | ABradio.cz

Pražské SaSaZu roztančí britská formace Goldfrapp

  • Pražské SaSaZu roztančí britská formace Goldfrapp Fotogalerie (38)
    • 01.07.2010
    • Tisk

    Elektronické duo Goldfrapp, projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho, vystoupí…

    Sdílejte článek:

Elektronické duo Goldfrapp, projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho, vystoupí v pražském holešovickém klubu konkrétně 12. října.

Goldfrapp, kteří jsou držiteli řady hudebních ocenění a patří k předním britským klubovým kapelám, přijedou v rámci turné k desce Head First, kterou vydali v březnu letošního roku a je inspirovaná popem a diskem 80. let. Goldfrapp se vrací do České republiky po dvou letech, kdy sklidili svým energickým koncertem velký úspěch na festivalu Colours of Ostrava.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim za 770 Kč (základní) a 2.590 Kč (VIP).

Více informací je k dispozici na: www.charm-music.cz

Goldfrapp vznikli v roce 1999 v Londýně jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho, kterého zaujaly její sólové nahrávky. Alison před tím hostovala jako zpěvačka u řady dalších muzikantů jako Tricky, Orbital nebo Peter Gabriel.

V roce 2000 vydali debutovou desku Felt Mountain, která byla plná minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců, lehkých syntetizátorů a měkkého hlasu Alison. U kritiky debut sklidil velký úspěch, získal dvě prestižní ceny Mercury, s prodeji to ale tak slavné nebylo.

Na dalších albech, Black Cherry a Supernature, duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což mu otevřelo cestu k širšímu publiku. V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, kde dokonce zazněly harfy.

V roce 2009 nahráli Goldfrapp s orchestrem hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi Nowhere Boy. Album Head First z března naopak představuje příklon k tanečnímu popu a disku 80. let, aniž by ale rezignovalo na to, co mají fanoušci na Goldfrapp rádi.

www.goldfrapp.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.