Zachrání se ROCK CAFÉ? | ABradio.cz

Zachrání se ROCK CAFÉ?

  • Zachrání se ROCK CAFÉ? Fotogalerie (5)
    • 04.05.2009
    • Tisk

    Má ROCK CAFÉ šanci přežít? ROCK CAFÉ – nejstarší rockový klub v Praze, který by příští rok oslavil 20. narozeniny, stále bojuje o svoji existenci. Kdo ho chcete podpořit, přijďte v úterý 5. května v 18 hodin na Národní třídu 20 na happening „Zachraňte ROCK CAFÉ aneb pražské květnové rockvstání!“.

    Sdílejte článek:

 
Špatně provedené odhlučnění, které zadala Praha 1 před 3 roky, způsobuje, že hluk z hudebních produkcí proniká do cca 5 bytů nad klubem. Byty zde ovšem vznikly z bývalých učeben jazykové školy a to až 12 let po zahájení činnosti rockového klubu. Přesto se řeší hlavně hudební klub, i když je nepochopitelné, jak mohly být byty tehdy zkolaudovány.
Praha 1 říká „stojíme za klubem, nechceme ho rušit, ani Vám dát výpověď“, ale klub má stále zákaz hudebních produkcí a pořádná oprava, která by špatně provedené odhlučnění vyřešila, se zatím nepřipravuje. A návrh, aby se v klubu hrálo „potichu“, situaci neřeší. Rock Café navrhuje, aby mohlo sestavit expertní tým, který prověří kvalitu provedeného „odhlučnění“, a zároveň na základě těchto zjištění navrhne řešení. K tomu ale potřebuje získat podklady, měření atd. od Prahy 1.
Tzv. „odhlučnění“ bylo provedeno ještě za minulého zastupitelstva, a ať už z viny projektu nebo špatného provedení způsobilo paradoxně výrazné zhoršení z hlediska přenosu hluku a vibrací do bytů. Současná politická reprezentace se však obává, že pokud toto přizná, ubere jí to na politickém hodnocení. Ale odpovědnost padá přece na minulé zastupitelstvo a navíc o hodně více politických bodů Prahu 1 stojí, že klub nehraje a není zatím nalezeno žádné smysluplné řešení. Pokud je odhlučnění uděláno špatně (a o tom není pochyb – písemně výrazné zhoršení situace po „odhlučnění“ potvrdil zástupce stěžovatelů), je nutné ho opravit.

Pokud se nemůže v Rock Café hrát a Praha 1 přesto říká, že klub podporuje, je potřeba to dokázat nejenom sliby (ty už padaly za stejné situace loni), ale jasnými kroky. Chápeme, že jestliže je nutné opravy odhlučnění provést, není možné hudební produkci povolit ihned.
Ale když je zde politická vůle a proklamovaná podpora Prahy 1, dá se s jistotou říci, že 4 měsíce jsou na provedení oprav víc než dost. Obavy o osud klubu může tedy rozptýlit svým slibem a vlastní záštitou jak starosta Petr Hejma, tak místostarosta Michal Valenta, kteří byli radou Prahy 1 pověřeni věc vyřešit.

Termín, který navrhujeme jako nejzazší a který je jistě reálný je konec prázdnin a opětovné otevření klubu může proběhnout v symbolické datum 9. 9. 2009.Věříme, že přestože na řešení situace byly již 2 roky a zatím se nic nestalo, tak díky podpoře veřejnosti se vše do tohoto termínu podaří.

Kdo chcete podpořit klub ROCK CAFÉ, přijďte v úterý 5. května v 18 hodin na Národní třídu 20 na happening „Zachraňte ROCK CAFÉ aneb pražské květnové rockvstání!“, kam nás přijdou podpořit i členové kapel, které chtějí, aby tady klub byl i nadále. Svoji účast přislíbili členové kapel Divokej Bill, Sto zvířat, Timudej, Blue Effect, Vypsaná fixa, The RadioStars, Imodium, Fake Tapes, The Slots, Plexis,a*e také herci z divadla ROCK CAFÉ *Kateřina Janečková (Ošklivka Katka), *Michal Malátný*z Chinaski, Tomáš Krejčíř a další osobnosti jakoPavel Anděl, Igor Blaževič**(ředitel festivalu o lidských právech JEDEN SVĚT), a další.
Květiny a transparenty s sebou!

Doufáme , že se zde setkáme znova 9. 9. 2009 – v Rock Café, ale již VEVNITŘ!
Za klub ROCK CAFÉ Michael Pánek a Pavel Svoboda
P.S. také bychom chtěli poděkovat všem, kdo nás podporují na Facebooku (skupina Zachraňte Rock Café má již okolo 20.000 členů!), ale i těm, kdo se podepsali pod stejnojmennou petici – a těch je už asi 7 000! Díky.
KONTAKT:

ROCK CAFÉ
NÁRODNÍ 20, 110 00 PRAHA 1
Tel./Fax: +420/224 933 947
Majitelé:
Ing. Michael Pánek (panek@rockcafe.cz, +420/604/203492)
Pavel Svoboda (svoboda@rockcafe.cz, +420/608/313535)
Ředitel:
Lukáš Růžek (lukas@rockcafe.cz, +420/777179217)
Produkce:
Hudba + Propagace:
Tereza Fišerová (tereza@rockcafe.cz, +420/608/702 008)
Divadlo, Kino, Galerie:
Michal Müller (michal@rockcafe.cz, +420/777/613823)

www.rockcafe.cz
www.myspace.com/rockcafeprague

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.