Pražský koncert zakladatelů The Doors je tu už za dva týdny

Konkrétně 13. července se českému publiku naskytne jedinečná šance užít si koncert dvou zakládajících členů legendární kapely The Doors. Klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger s doprovodnou kapelou přijedou do pražského Kongresového centra.

Zahrají tu nejznámější skladby The Doors, ikony 60. let minulého století: Light My Fire, Riders on the Storm a další. Kapela byla například v roce 1993 uvedena do rock´n´rollové síně slávy, v roce 2007 získala Grammy za celoživotní přínos a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Manzareka s Kriegerem doprovodí na pódiu v Praze zpěvák Brett Scallions (ex-Fuel), baskytarista Phil Chen a bubeník Ty Dennis. Přijďte zažít nesmrtelnou hudbu v podání jejích původních tvůrců!

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro. Koncert začíná ve 20 hodin. Další podrobnosti najdete na stránkách pořádající agentury www.charm-music.cz

Navíc společnost Bioscop uvádí 19. srpna do kin celovečerní rockový dokumentární film pod názvem The Doors – When You´re Strange. Ve snímku uvidíte zatím nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné kapely a připomenete si výstřelky Jima Morrisona. Komentář k filmu namluvil Johnny Depp.

Kapelu The Doors založili v Los Angeles v roce 1965 klávesista Ray Manzarek (narozen 1939) a zpěvák Jim Morrison spolu s bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robby Kriegerem (narozen 1946).

O dva roky později vydali na značce Elektra Records první album The Doors s písní Light My Fire. Deska se okamžitě stala hitem psychedelické éry, stejně jako jejich další nahrávky (i když se střídavým úspěchem).

Největší pozornost na sebe strhával charismatický zpěvák Jim Morrison, ať už svým charakteristickým hlasem, tak i excesy spojenými s alkoholismem, drogami či veřejným pobuřováním. Morrison zemřel v roce 1971 za ne úplně jasných okolností – zřejmě se předávkoval drogami. Řada fanoušků ale věří, že podobně jako Elvis Presley je Jim Morrison naživu.

Legenda The Doors přežila a rostla i po smrti jednoho ze zakladatelů. Vycházely životopisy The Doors i Morrisona, v roce 1991 režisér Oliver Stone natočil hraný film The Doors s Valem Kilmerem v hlavní roli. Po Morrisonově smrti The Doors pokračovali nějaký čas v hraní, vydali pár desek, ale v roce 1973 se definitivně rozešli.

V roce 2002 se Manzarek a Krieger opět spojili pod názvem The Doors of the 21st Century, ale už bez původního bubeníka Johna Densmora, který je společně s rodinou Jima Morrisona za užívání názvu zažaloval. Proto se kapela přejmenovala na Riders on the Storm a v roce 2008 na Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors.

The Doors and Scott Wiland – Break On Through (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.