Exčlen Deep Purple vystoupí v Praze se symfonickým orchestrem | ABradio.cz

Exčlen Deep Purple vystoupí v Praze se symfonickým orchestrem

  • Exčlen Deep Purple vystoupí v Praze se symfonickým orchestrem Fotogalerie (3)
    • 28.06.2010
    • Tisk

    Britský skladatel a klávesista Jon Lord přiveze 21. září do Smetanovy síně Obecního domu…

    Sdílejte článek:

Britský skladatel a klávesista Jon Lord přiveze 21. září do Smetanovy síně Obecního domu v Praze svou kompozici Concerto For Group and Orchestra.

Dnes už klasické dílo vzniklo v 60. letech a Lord na něm jako jeden z prvních spojil zvuk rockové kapely s prvky vážné hudby. 24. září 1969 ho Deep Purple v doprovodu Royal Phillharmonic Orchestra prezentovali na slavnostní premiéře v londýnské Royal Albert Hall a živý záznam koncertu ještě v prosinci téhož roku vydali na CD.

Při pražském vystoupení doprovodí Jona Lorda maďarský symfonický orchestr Philharmonic Orchestra of Gyor a skupina Cry Free (tribute band Deep Purple, také z Maďarska).

Vokálních partů se zhostí polská zpěvačka Kasia Laska, která má na svém kontě nespočet slavných muzikálových rolí (např. Maria z West Side Story nebo Kim z Miss Saigon) a velšský vokalista Steve Balsamo, který je v Británii známý hlavně jako představitel slavných muzikálových postav (např. Ježíše v Jesus Christ Superstar, Phoeba v Notre Dame De Paris či Feuillyho v Les Miserables).

Nebude to však jen Concerto For Group and Orchestra, které v Praze v rámci “An Evening With Jon Lord” zazní. Druhá polovina Lordova vystoupení nabídne průřez jeho sólovou tvorbou a vybrané skladby Deep Purple v úpravě pro symfonický orchestr.

Vstupenky se ode dneška prodávají v síti Ticketpro ve čtyřech cenových kategoriích (od Kč 700,– do Kč 1 900,–).

Deep Purple – Smoke on the Water

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.