Folkový kvítek vykvete 9. května | ABradio.cz

Folkový kvítek vykvete 9. května

  • Folkový kvítek vykvete 9. května Fotogalerie (23)
    • 06.05.2009
    • Tisk

    Už o tomto prodlouženém víkendu 8. a 9. května se uskuteční v podzámčí Konopiště, v krásném prostředí přírodního divadla, 18. ročník festivalu Folkový kvítek. A komu by bohatý program nestačil, může se pokochat nádhernou krajinou nebo navštívit zámek.

    Sdílejte článek:

  
Ještě před hlavním festivalovým dnem, v pátek 8. května vypukne „open scéna“, kterou od 18 hodin bude uvádět moderátorka Country rádia Veronika Čičková. V pivním stanu „Kozlovna“ budou hrát Berušky, Zhasni, Vespol, Pavel Houfek Band, X-TET a Simona Klímová o možnost zahrát si na hlavní scéně. O tom rozhodnou přítomní diváci. Jako host vystoupí pardubická Pouta.
Sobotní ráno bude patřit dětem a pohádkám. Od 9.00 jim předvede divadelní společnost Koňmo Jak šlo vejce do světaa poté po 10. hodině Liduščino divadlo Praha sehraje pohádku ***Červík Jiřík a Světluška Lidušk*****a**.
Pro starší děti je připravený sportovní program – ježdění na koni, pádlování na raftu nebo jak lézt v lanoví (pod dohledem horolezců).
V 11 hodin vypukne hlavní program s celostátní soutěží pro mladé autory a interprety (do osmnácti let). Provázet jím budou Vláďa „Casey“ Růža (Český rozhlas Hradec Králové) a Tomáš Hrubý(Folk & Country). Perlou letošního festivalu bude jistě společný koncert Honzy a Františka Nedvědů. Další účastníci festivalu: Lokálka, Kamelot, Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem, Nerez s pořadem „Pocta Zuzce Navarové“, Semtex, Pavla Marianová, Žalman a spol, Nezmaři, Fleret s Jarmilou Šulákovou, Robert Křesťan s Druhou trávou, Žalman a praspol, Hop trop, Jarreta Přelet M.S. Program skončí až v časných ranních hodinách (ve dvě hodiny po půlnoci). Noční scénu v pivním stanu pro ty, kdo ještě nechtějí spát, bohužel pořadatelé zrušili.
Zajímavou součástí Folkového kvítku je doprovodná akce – tradiční noční výlet Konopištská Kanada. Ta účastníky přivede do dějiště festivalu třicetikilometrovou noční procházkou, která začíná a končí na Konopišti.
Festival se koná za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a darů od pivovaru Velké Popovice, Svazu autorů a interpretů, Nadace Život umělce, firmy Author bicykle, Tukových závodů Praha a dalších drobných dárců. Hlavním mediálním partnerem je Country radio, dalšími jsou Rádio Samson, Český rozhlas Hradec Králové, Český rozhlas České Budějovice, internetový zpravodaj Folk time a Benešovský deník.
Jednotné vstupné na festival činí 250 Kč, děti do 10 let zdarma jakož i děti z dětských domovů + 1 dospělý doprovod.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.