Korn vydají nové album a zahrají pod Řípem

  • Korn vydají nové album a zahrají pod Řípem Fotogalerie (21)
    • 26.06.2010
    • Tisk

    Korn rozhodně nezapomínají na úplné hudební začátky! Hlučná temnota, ze které se vynořují šílené kytarové riffy, zmatené funky beaty rytmiky, schizofrenické dunění basy a neomylně stylové vytí… Kalifornské město Bakersfield prostě vyslalo v roce 1994 do boje kapelu znějící jako nikdo jiný – a právě to z ní učinilo jeden z nejdůležitějších bandů rockové historie.

    Sdílejte článek:

Osm alb, 30 milionů prodaných nosičů, nespočet skvělých koncertů po celém světě. Držitelé dvou cen Grammy Korn ovšem nikdy neztratili velmi drsný tah na bránu a syrovou energii, čímž získali postavení zásadního hlasu mladé metalové generace.

Deváté album Korn III – Remember Who You Are je prvním počinem pro jejich nový label Roadrunner Records. Je to v tom nejlepším slova smyslu nový start, se současnou šancí určitého návratu ke kořenům, ale v potřebně současném hávu. K úspěšnosti tohoto spojení nesporně přispěla i obnovená spolupráce s producentem Rossem Robinsonem, spolutvůrcem prvních dvou alb Korn, tedy eponymního debutu a “Life is Peachy”.

Celkem 10 nových skladeb je dokonalou ukázkou nevystydlosti hudebního motoru a nekončící rockové agrese. “Oildale (Leave Me Alone)” se od průzračně čistých kytar propracuje k riffové brutalitě účinnosti parního válce. “Move on” se proměnilo v atraktivní myriádu hlasových extravagancí. “Fear Is A Place to Live” nabízí smrtíci kytarovou disonanci, končící nezapomenutelným refrénem: Korn jsou vskutku v plné síle zpátky.

Čtveřice se rozhodla natočit album s intenzitou původních kapelových východisek. Muzikanti spolu v malém studiu, žádné Pro-Tools, žádné pohodlné točení po nástrojích, žádné dlouhé měsíce dodatečných úprav. Svým způsobem poněkud klaustrofobický, ale zároveň funkční chaos – a Ross jako hudební, psychologický a lidský katalyzátor. Dvoupalcový magneťák v jejich losangeleském 10 x10 metrů malém studiu, společné natáčení s rizikem, že každý nečekaný pohyb s basou může skončit úrazem hlavy vedle stojícího parťáka. Ega nutně ustoupila do pozadí, kamarádství dostalo opět potřebnou blízkost, snaha o natočení co nejlepší desky byla opravdu kolektivní.

Tracky “The Past”, “Never Around” nebo “Are You Ready to Live” textoval Davis s maximální snahou nechat plynout volné asociace z kolegy nabídnuté muziky. Munky použil staré modely kytar nebo historická pásková echa, aby docílil nového zvukového pocitu při zachování jistoty, že se stále jedná o “a very primitive Korn”. Bubeníkem se definitivně stal Ray, původně najatý v roce 2007 jen na koncertní turné – a zapadl skvěle. Doplnil tak jednoduše funkční sound basy, kytary, bicích a vokálu, přesně ve stylu zamýšleného prospěšného návratu, potvrzeného názvem alba “Remember Who You Are”, tedy Nezapomeň, kdo jsi.

S muzikou téhle síly rozhodně nikdo nezapomene, kým Korn doopravdy jsou. Také proto, že kapela se už velmi těší na koncerty s aktuálním repertoárem, dávajícím šanci na intenzivní oslovení davu novými tématy i na oboustranně osvěžující souznění s publikem.

Více info: www.korn.com

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.