Billy Idol to v Praze rozjede už tuto neděli

Hvězda britské rockové a new wave scény 80. let, Billy Idol, už 27. června v holešovickém klubu SaSaZu dokáže, že neztratil nic ze své energie a osobního charismatu.

K jeho hitům jako Dancing With Myself, Rebel Yell, Hot In The City, Eyes Without A Face nebo Flesh For Fantasy výrazně pomohla tehdy vzniklá MTV. Bodovaly i v amerických hitparádách.

Billy Idol kombinoval vizáž tvrdého chlapa s punkovými názory a pop-rockovou chytlavou melodikou i tanečními rytmy. Jeho desky Rebel Yell či Whiplash Smile se prodávaly po miliónech kusů. Mezi doprovodnými muzikanty v Praze nebude chybět ani Billyho dlouholetý parťák, kytarista Steve Stevens, který ho střídavě doprovází téměř od začátku sólové hudební kariéry.

Vstupenky jsou stále v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim. Další informace najdete na stránkách pořádající agentury: www.charm-music.cz

Billy Idol (vlastním jménem William Michael Albert Broad) se narodil v roce 1955 ve Velké Británii. Byl nadšeným fanouškem Sex Pistols a brzy založil punkovou kapelu Generaton X, se kterou vydal několik úspěšných desek.

Po jejím rozpadu v roce 1981 Billy Idol přesídlil do New Yorku, kde se seznámil s Billem Aucoinem, manažerem Kiss. První LP, už ve spolupráci s kytaristou Stevem Stevensem, vydal o rok později. Pro ty, kdo ho znali jako punkera, muselo být šokem! Znělo totiž dost popově. Chytlavé videoklipy na písně White Wedding a Dancing With Myself se okamžitě začaly vysílat v hlavním čase MTV.

Druhého nejúspěšnějšího alba Rebel Yell se prodaly už přes 2 milióny a obsahovalo úspěšné singly jako stejnojmennou titulní skladbu nebo Eyes Without A Face, Flesh For Fantasy či Catch My Fall. Díky této desce se z Billyho Idola stal hudebník, který vyprodával velké arény i stadiony.

V roce 1986 následovala o něco méně, ale pořád velmi úspěšná deska Whiplash Smile, rozchod s kytaristou Stevem Stevensem a také období závislosti na tvrdých drogách. V 90. letech sice vydal další dvě alba (úspěšné Charmed Life a propadák Cyberpunk, kde experimentoval s techno rytmy), ale jinak se během této doby nijak aktivně hudebně neprojevoval.

V roce 2001 přišly na trh už podruhé jeho největší hity a u příležitosti 20. výročí MTV se dal dohromady se Stevem Stevensem. Devil´s Playgrou­nd z roku 2005 bylo první album s novým materiálem od předcházejícího Cyberpunk. Sice nijak nezabodovalo, ale Billy Idol díky němu odehrál řadu koncertů. V roce 2006 vydal album Vánočních písní.

www.billyidol.com

www.myspace.com/billyidol

Billy Idosl – Rebel Yell

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.