Američtí Yeasayer v srpnu seznámí Česko s futuristickým popem | ABradio.cz

Američtí Yeasayer v srpnu seznámí Česko s futuristickým popem

  • Američtí Yeasayer v srpnu seznámí Česko s futuristickým popem Fotogalerie (11)
    • 25.06.2010
    • Tisk

    Od vydání svého ceněného debutu All Hour Cymbals (We Are Free) objela kapela Yeasayer celý svět.

    Sdílejte článek:

Od vydání svého ceněného debutu All Hour Cymbals (We Are Free) objela kapela Yeasayer celý svět. Zatímco jejich první deska vznikala v podmínkách naprosté izolace a soustředění, jejich nabitý koncertní kalendář je tentokrát donutil konfrontovat se se současnou hudební scénou a pokusit se i navzdory náročnému životnímu stylu na turné udržet svou pověst nejprogresivnější hudební formace na moderní scéně.

Yeasayer se jako vždy straní setrvávání u toho, co již bylo řečeno, a inspirují se jak u zvukových experimentátorů, tak u svých kolegů v pop music. Výsledkem jejich snahy posunout se zase o krok napřed před současnými trendy je letošní album Odd Blood.

Zatímco album All Hour Cymbals bylo pokusem o vytvoření globálního eklektického stylu, nová deska Odd Blood se již vymyká veškerým současným civilizacím. Místo ozvěn a zahaleného zvuku přichází zpřeházená záplava efektů a mihotavých chomáčků zvuku, namísto harmonií se vokály na Odd Blood mísí s náhodnými chlístanci samplů. Většina organických prvků z minulého alba je nahrazena umělými, avšak naprosto jedinečnými zvuky a rytmy, které inspirují mysl i tělo. Yeasayer znějí, jako by si doma vytvářeli novou hudbu k Blade Runnerovi nebo jako by se nechali zavřít do jednoho z modernistických chrámů Oscara Neimeyera.

Album Odd Blood je rozděleno na dvě části. Již úvodní kus “The Children” se svým zkresleným a zpomaleným zpěvem a rytmem připomínajícím roztloukání kamení v nejtvrdších věznicích značí odvážný odklon od předchozí tvorby. Yeasayer si nově vybavili své studio a namísto spaní na vavřínech se hodlají věnovat experimentování s novými nástroji a efekty. Rytmický nářez pokračuje i v popovějších skladbách jako “Ambling Alp” či “Madder Red,” které prezentují neopakovatelný přístup Yeasayer ke sladkým hitovkám.

Druhá polovina nového alba je více experimentální a hravá. Kapela zde zachází s motivy paranoi, přesto posluchače neochudí o chytlavé refrény a sladké vokální pozlátko. Yeasayer jsou schopní sáhnout po disko-popu ve stylu Wham!, tklivým žalozpěvům, vyprávěcím písním i love songům. Na ploše natřískaných čtyřiceti minut se Yeasayer vyjadřují stručně, aniž by se zbavili hloubky a bohatosti obsahu. Přirovnání k Animal Collective nelze nevyslovit.

Čeští příznivci současné popové avantgardy budou mít možnost shlédnout futuristickou show formace Yeasayer 16. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,– Kč + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Více info na:

www.myspace.com/yeasayer

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.