Podzimní festival Blues Alive představuje všechny účinkující | ABradio.cz

Podzimní festival Blues Alive představuje všechny účinkující

  • Podzimní festival Blues Alive představuje všechny účinkující Fotogalerie (21)
    • 22.06.2010
    • Tisk

    Česko-američtí Louisiana Alley, slovenští Kŕdeľ divých Adamov a čeští Ladě, vítězné kapely…

    Sdílejte článek:

Česko-američtí Louisiana Alley, slovenští Kŕdeľ divých Adamov a čeští Ladě, vítězné kapely aktuálního ročníku soutěže Blues Aperitiv, doplňují celkovou mozaiku programu festivalu Blues Alive. Ten proběhne od 18. do 20. listopadu v Šumperku.

A protože největší středoevropská přehlídka bluesové hudby letos slaví patnácté výročí, mohou se její návštěvníci těšit na bohatě prostřený hudební stůl. Patnáctka na Blues Alive bude ve znamení nejpočetnější a nejkvalitnější zahraniční účasti za celou historii

Zároveň se ve větší míře než obvykle na festival vrátí hudebníci, kteří už v minulosti na Blues Alive v roli hlavních hvězd vystoupili. Návštěvníci se na ně ale mohou těšit v nových sestavách a polohách.

Patří k nim např. kytarista Corey Harris, harmonikář Johnny Mars, kytarista a zpěvák Michael Roach nebo izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues. Nejslavnějším „gratulantem“ se ale na závěr celého programu stane hudebník, kterého ještě festival Blues Alive neměl tu čest hostit: Johnny Winter, jeden z největších žijících bluesových kytaristů všech dob.

Kromě tradiční projekce filmu, hraní ve foyer nebo nočních jam session, se letos představí nejrůznější novinky. Festival se rozšiřuje ze Šumperka i do dalších měst: na červencový festival Boskovice, který nabídne letní Blues Alive scénu. Letos poprvé také paralelně s programem v Šumperku poběží bluesové koncerty v Praze v klubu Jazz Dock.

Návštěvníci patnáctého ročníku získají ke vstupence nejen tradiční CD se záznamem loňských koncertů, ale letos navíc unikátní neprodejnou kompilaci nahrávek vystoupení zahraničních hvězd z celých patnácti let konání. Vstupenky na letošní ***Blues Alive** budou v prodeji od poloviny července.

Více informací na www.bluesalive.cz

Festival odstartuje ve čtvrtek 18. listopadu Visegrádský večer složený z kapel z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky. Většinu pravidelní návštěvníci Blues Alive už znají, jako například české Gumbo Ondřeje Konráda, slovenský ZVA 12–28 Band, polské Boogie Boys, popřípadě uvidí poprvé – maďarsko-americké Karen Carrol and Mississippi Grave Diggers.

Hlavním tahákem bude společný akustický koncert Johnnyho Marse, vůbec první velké hvězdy Blues Alive, která se objevila v Šumperku na 3. ročníku v roce 1998. Tehdy se představil jako originální „Jimi Hendrix foukací harmoniky“, hrající na tento tradiční nástroj nejen s rockovým drivem, ale především s tehdy jinde nevídanou zvukovou originalitou za použití řady kytarových elektronických efektů, čímž o dobré desetiletí předešel dobu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.