Dead Prez v pražském Lucerna Music Baru už za týden

  • Dead Prez v pražském Lucerna Music Baru už za týden Fotogalerie (13)
    • 18.06.2010
    • Tisk

    Od koncertu Dead Prez nás dělí už jen pár dní. Lucerna Music Bar rozezní tvrdé basy politických…

    Sdílejte článek:

Od koncertu Dead Prez nás dělí už jen pár dní. Lucerna Music Bar rozezní tvrdé basy politických aktivistů ve čtvrtek 24. června.

První dekáda třetího tisíciletí skončila a hádejte, co byla její nejvýraznější rapová skladba? Nevíte? Tak zkuste zahrát hymnu „Hip Hop“ od Dead Prez ve tři ráno na mejdanu, kde už u dveří zakopáváte o mrtvého maxipsa a jakmile zaslechnete heslo Fake, fake records, records a najedou první mocné basy tohoto kousku, rázem se ocitnete na nejrozjetějším mejdanu v okolí.

M-1 a Stic.man, revolucionáři a gangstas zároveň, kteří se už na prvním albu Let's Get Free definovali jako „někde mezi Public Enemy a NWA“ jsou díky této skladbě nesmrtelní a v hiphopové síni slávy mají rezervovanou celou místnost. Nabídnout toho ale můžou mnohem víc, než hymnu jednoho desetiletí. O penězích se v rapu mluví skoro vždy… Jde o ně přeci až na prvním místě. Viděli jste už ale nějakou rapovou kapelu na koncertě dolary pálit, jakožto symbol špatného světa? Jindy Dead Prez hází do publika jablka s tím, že musí zdravě jíst…

Když vynecháme pár pokusů nalít z pódia groupies v první řadě alkoholem, aby padly zábrany, o váš pitný režim, natož pak jídelníček, se asi taky stará jen málokterý z vašich oblíbených rapperů.

Ale zpátky k muzice. Loni Dead Prez vydali své třetí album Information Age, venku mají i 3 pokračování mixtapu Turn Off The Radio, a protože trojka je pěkný číslo, mají do třetice ještě společnou desku s 2Pacovou partou The Outlawz s názvem Can't Sell Dope Forever.

Sečteno, podtrženo: Energie na rozdávání, konspiračních, politických i stravovacích teorií na encyklopedii a narvaných skladeb na tři večery. Konec školního roku se oslaví mocně, protože „It's bigger than hip hop“.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.