Co dělá Niceland? | ABradio.cz

Co dělá Niceland?

  • Co dělá Niceland? Fotogalerie (2)
    • 03.05.2009
    • Tisk

    Trojnásobný Objev roku zahajuje letní sezónu novým singlem a potvrzením účasti na prestižních festivalech Mezi ploty a České hrady. Držitel tří cen pro Objev roku za rok 2008 (cena hudební TV Óčko, cena časopisu Report Žebřík 2008 a výroční cena Musicserveru) patří bezesporu k nejzajímavějším tvářím, které se na české hudební scéně v loňském roce objevily.

    Sdílejte článek:

 
Debutové album Little Black Book (2008) zaznamenalo velmi příznivé ohlasy kritiky i fanoušků. První singl z alba skladba Come Onzískala cenu Musicserveru v kategorii  Skladba roku. Druhý „neoficiální“ singl Lost In Encryption bodoval dlouhých sedm týdnů v hitparádě Expres Rádia a díky své podmanivé atmosféře výborně dokreslil trailery použité v první vlně kampaně na český film Ocas ještěrky.
Niceland, vlastním jménem Michal Motyčka, šestadvacetiletý zpěvák, skladatel a kytarista je bezpochyby jedním z nejnadanějších hudebních objevů loňského roku. Ke značné publicitě mu jistě dopomohla i jeho výrazná image a originalita. S kytarou se kamarádí už deset let a za tu dobu napsal na čtyřicet skladeb. V začátku mu hodně pomohlo vítězství v Coca-Cola Pop Star, kde se mu podařilo zabodovat i přesto, že byl v konkurenci skupin se svou kytarou sám. Získal nahrávací smlouvu a začal pracovat na desce. Třináct písní psaných v angličtině, většinou melancholické, pochmurné až depresivní, ale pár z nich je sebe- ironických, téměř humorných.
Hudební veřejnost na sebe upozornil jako předskokan Kryštofů na Akustic Tour na podzim 2007.
Letní koncertní sezónu stráví Niceland s kapelou mezi festivalovými pódii a nahrávacím studiem, kde by měly postupně vznikat základy pro připravované druhé album. Rozloučení s úspěšným debutem Little Black Book obstará singl Sanity, který byl právě nasazen do rádií.
Přehled hudebních festivalů na kterých Niceland v létě vystoupí, nejnovější zprávy ze studia a mnoho dalšího najdete na www.niceland.cz.

Nicelanda můžete vidět Mezi ploty:16. 5. Dobřany u Plzně; 23. 5. Brno – Černovice; 31. 5. Praha – Bohnice a na Českých hradech: Točník 11. 7.; Kunětická hora 18. 7. ; Švihov 25. 7.; Bezděz 1. 8. a Rožmberk 8. 8.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.