Letošní Hip Hop Kemp mění headlinery

Hip Hop Kemp oznamuje změnu na nejvyšších místech line-upu pro tento rok. Místo jednoho z headlinerů Q-Tipa nabídne v České republice premiérově fanoušky dlouho očekávanou dvojici Taliba Kweliho a DJ Hi-Teka, neboli hvězdnou skupinu Reflection Eternal.

Pro někoho může být absence Q-Tipa zklamáním, pořadatelé ale doufají, že pro většinu návštěvníků bude střídání příjemným překvapením a skvělou náhradou.

Q-Tip se totiž ze zdravotních důvodů rozhodl zrušit celé své letní turné po Evropě. Nicméně Reflection Eternal jsou minimálně adekvátní náhradou za neworského rappera. Talib Kweli a Hi-Tek jsou totiž současnými hlasy New Yorku. Každý s nimi chce spolupracovat.

Talib do dneška vydal 8 alb a Hi-Tek produkoval pro hvězdy jako jsou G-Unit, Nas, Busta Rhymes nebo Snoop Dogg. Pusťte si jejich singly a začne vám běhat mráz po zádech: The Blast, Get by, Where it Started, Listen… můžeme vyjmenovat telefonní seznam jejich velkých hitovek a stále to nebude dost. Jsou to desítky videí na YouTube, miliony shlédnutí, stovky tisíc prodaných alb.

Talib Kweli i Hi-Tek se stali legendami. Talibův nezaměnitelný rapový projev a texty, které po každém poslechu odkrývají stále nové skutečnosti, mu nabízejí hodně prostoru pro spolupráci s jinými umělci. Spolupracoval s umělci jako Kanye West, Faith Evans nebo UGK.

Od prvního alba s Mos Defem (tehdy vystupovali jako Blackstar) z roku 1998 Talib Kweli rostl s dobou. Na každém albu měl podstatné myšlenky, které později citovali nebo si přivlastňovali jiní rappeři. Nehledě na to, že se styl jeho rapu posunul (od pouličního spratka, přes baťůžkáře, až k uvědomělému intelektuálovi).

Hi-Tek se těší snad ještě větší popularitě. Jeho producentská trilogie „Hi-Teknology“ se honosí desítkami jmen, mezi nimi Common, The Game a Estelle. Na rozdíl od Taliba, který se posouvá s hudebními trendy, zůstává Hi-Tek při starém a kvalitním zvuku. Nesnaží se posluchače ohlušit kakofonií všemožných synťáků a překombinovaných beatů.

Hi-Tek pracuje kvalitně a jednoduše. Nic nezní tak krutě jako když se *Talib Kweli pokládá do Hi-Tekových beatů. Kdokoliv se dostane pod křídla tohoto ohijského producenta, jeho rap začne znít čistě a upřímně.

Jako Reflection Eternal spolu Kweli a Tek spolupracují už od konce 90. let. Za víc než deset let své existence nahráli dvě kritikou oceňovaná alba. To poslední vyšlo letos v květnu a nese název Revolutions Per Minute. Jak titul značí, tak jejich rap rozpoutá na Hip Hop Kempu revoluci.

Hip Hop Kemp se koná ve festivalovém parku v Hradci Králové od 19. do 21. srpna. Podrobnosti najdete na www.hiphopkemp.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.