Přijede Lenny Kravitz 19. června na kole? | ABradio.cz

Přijede Lenny Kravitz 19. června na kole?

  • Přijede Lenny Kravitz 19. června na kole? Fotogalerie (19)
    • 01.06.2009
    • Tisk

    Americký „zlobivý kluk“ Lenny Kravitz se už za necelé čtyři týdny vratí do České republiky. V pátek 19. června rozpoutá revoluci lásky pod širým nebem na brněnském Velodromu. Pozn. Kola a Amorovy šípy s sebou.

    Sdílejte článek:

Zdá se to téměř neskutečné, ale od doby, kdy se Lenny Kravitz poprvé zapsal do vědomí veřejnosti, uběhlo dvacet let a za tuto dobu se v hudebním byznysu mnohé změnilo. Ne tak u Lenny Kravitze, který si stále drží svůj styl a je přínosem pro hudební dění současnosti. Každé z jeho doposud vydaných alb ukázalo Kravitze jako vyzrálého interpreta s citem pro silné skladby a každé bylo ověnčeno minimálně zlatem, tři z nich dokonce platinou.
Lennyho tvorba je široké veřejnosti známa natolik, že vyjmenovávání jeho dalších úspěchů by bylo plýtvání časem. Jednoduše řečeno, Lenny Kravitz je synonymem slova rock ´n´ roll. Klíčem k jeho úspěchu je zase jenom hudba, nálada skladeb odráží nádech let minulých – klasický rock, soul, funk, pop let šedesátých – jeho písničky však jsou vždy opatřeny moderním zvukem a aranžemi.
Novinka s názvemIt Is TIme For A Love Revolutionje silné album, které dokazuje fakt, že Lenny po dobu dvou dekád neztratil nic z toho, co ho řadí ke špičce nejen mezi interprety a hudebníky, ale i mezi skladateli. *„Jsem člověk, který vždy zkouší experimentovat s novými věcmi a snažím se nezůstávat na jednom místě. Obklopuji se různými lidmi a různými vlivy a domnívám se, že tento fakt se promítá i do hudby, kterou tvořím,“*říká Lenny ke své nové nahrávce. Album It Is TIme For A Love Revolution vznikalo během tohoto roku. Kromě New Yorku se nahrávalo v Paříži, Miami, na Bahamách a také v Brazílii. Jak je již u Lennyho zvykem, nahrál si většinu nástrojů sám. 14 skladeb se nese v přímočarém rockovém duchu, ale nalezneme zde prvky soulu, funku i jazzu. Sám název alba napovídá, že texty jsou o lásce, pocitech a emocích. Každé Lennyho vystoupení se stalo malou senzací. Energie, prýštící z jeho barevné show, je doslova omamná.
Lenny Kravitz se narodil v roce 1964 v New Yorku v umělecky zaměřené rodině (jeho bahamská matka byla herečka a židovský otec televizní producent) a odmalička byl vystaven vlivu kvalitního jazzu, soulu a funku. Jeden z prvních koncertů, na které ho rodiče vzali, byli Jackson 5 a následovala řada dalších. Miloval Motown, Stevieho Wondera, Ala Greena, Arethu Franklin, Jamese Browna a řadu dalších. Šedesátá léta jsou v jeho hudbě jasně znát dodnes.
Na profesionální hudební scénu vstoupil Lenny Kravitz už koncem osmdesátých let, kdy vydal debut Let Love Rule (1989). Velký úspěch mělo následující album Mama Said(1991) a v devadesátých letech hlavně Are You Gonna Go My Way (1993) a Circus (1995). Následně vydal ještě desky 5 (1998), Lenny (2001) a Baptism (2004).
Vstupenky v předprodejích Ticketpro za 790 až 990 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.