18. června rozdovádí O2 Arénu Limp Bizkit

  • 18. června rozdovádí O2 Arénu Limp Bizkit Fotogalerie (9)
    • 04.05.2009
    • Tisk

    Kapela Limp Bizkit vyrazí na světové koncertní turné letos na jaře a chystá se v rámci něj objevit na obou stranách oceánu, kde vystoupí na předních festivalech, a v řadě evropských zemí se Limp Bizkit představí vůbec poprvé. Do České republiky se Limp Bizkit vrací po pěti letech, tentokrát se představí 18. června od 20:00 v pražské O2 Aréně.

    Sdílejte článek:

 
Limp Bizkitve složení Fred Durst, Wes Borland, Sam Rivers, John Otto a DJ Lethaljsou po osmileté odmlce zpět. Fred Durst a Wes Borland k tomu dodávají: „Důvodem naší únavy a znechucení byla především situace na heavy scéně a nikoliv vzájemné vztahy v kapele. Bez ohledu, kam nás naše cesty zavedly, poznali jsme, že mezi námi funguje zvláštní druh energie, kterou jsme jinde nepoznali. A to je důvod proč jsou Limp Bizkit zpět.“
Hudba, kterou tato pětice produkuje, je těžko zařaditelná – Fred Durst a spol. totiž kombinují tvrdou muziku se samply, hiphopem a svůj díl na výsledném zvuku kapely má i DJ. Lethal (dříve House of Pain), který je regulérním členem kapely.
Pětice pocházející z Floridy, z městečka Jacksonville, odstartovala svoji hvězdnou dráhu v roce 1995. Patří mezi kapely, jejichž tvorba značně ovlivnila „heavy“ scénu, a prodali více než 30 miliónů kopií svých desek po celém světě. Jejich průlomového alba z roku 1999, které dostalo název Significant Other, a ze které pocházejí hity Nookie, Break Stuff*a Re-Arranged, se pouze v USA prodalo 7,5 miliónu kopií. Album Chocolate Starfishand the Hotdog Flavored Water vyšlo o rok později a hity jako My Generation, Take A Look Around(známý ze soundtracku k filmu M:I-2) a *Rollin jejich pozici hvězd na poli tvrdé muziky jen upevnily. Za tuto nahrávku kapela obdržela opět celou řadu cen, včetně cen MTV Europe Music Awards v kategoriích: nejlepší skupina, nejlepší album a nejlepší webové stránky.
Kapela šla od úspěchu k úspěchu. Kromě zpěváka Freda Dursta byl neodmyslitelnou součástí Limp Bizkit i kytarista a skladatel Wes Borland, známý svou zálibou pro kostýmy, masky a černé kontaktní čočky. Zpráva o jeho odchodu v říjnu roku 2001 byla ránou pro kapelu i fanoušky.
Následovala pauza a nekonečné hledání adekvátní náhrady, které se nakonec vyplatilo, a do kapely byl přizván kytarista Mike Smith (ex Deceased, Burning Orange aj.). Ten se zapojil do prací na nové desce, která vyšla v září 2003 a nese název Results May Vary. Smithovo rockovější cítění je na albu velice znát a Limp Bizkit se tak trochu ocitli před novou epizodou své existence, která však neměla dlouhé trvání.
Po návratu z tohoto rozporuplného turné se do kapely vrátil opět Wes, náhradník Mike okamžitě Limp Bizkit opustil. Prosakovaly zprávy o novém albu, které bez velkého ohlasu vyšlo v květnu 2005 pod názvem The Unquestionable Truth Part 1. Název nahrávky dával naději, že by se fanoušci mohli dočkat následovníka. Místo toho jim však Limp Bizkit v témže roce nadělili výběr Greatest Hits.
Krátce po vydání Wes opět odchází a kapela se na nějaký čas odmlčí… Oficiální stránka limpbizkit.com nepřináší žádné informace o dění v kapele a většina novinek se objevuje na jejich myspace – nové songy, videa a Fredova prohlášení.
Mlčení kapela prolomila až nyní, když oznámila návrat na koncertní pódia a to v původní sestavě. Přislíbeno je i nové album, takže se vše zdá být zalito sluncem. Ať už kapelu provází pověst drsných chlapů, či se bulvární tisk zaobírá postavou Freda Dursta, jedno je jisté – Limp Bizkit jsou zpět a v plné síle.

Vstupenky v síti terminálů SAZKA, a.s., na ploše stání u pódia 1 090, stání 890 Kč, sezení 1. patro 1 190 a 990 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.