Kapely, které si chtějí zahrát na Portě, mají už jen dva dny! | ABradio.cz

Kapely, které si chtějí zahrát na Portě, mají už jen dva dny!

  • Kapely, které si chtějí zahrát na Portě, mají už jen dva dny! Fotogalerie (9)
    • 14.06.2010
    • Tisk

    Festival Porta vyhlašuje soutěž pro muzikanty, kteří by se rádi představili nebo po delší době připomněli…

    Sdílejte článek:

Festival Porta vyhlašuje soutěž pro muzikanty, kteří by se rádi představili nebo po delší době připomněli na Českém národním finále 44. ročníku festivalu Porta.

Ještě dnes a zítra pomohou posílat nahrávky na adresu dulezitaposta@porta-festival.cz, a to ve formátech mp3, mpeg, avi, nebo nejlépe odkaz na nahrané video na Youtube.com).

Soutěžící, který nejvíce zaujme porotu svým výkonem, vystoupí 27. června letošního roku po boku porotců legendárního festivalu Porta a jako bonus získá videozáznam ze svého koncertu.

Poslední víkend před prázdninami se již potřetí v Lesním divadle v Řevnicích uskuteční 44. ročník legendárního hudebního festivalu Porta 2010.

Letos představí hvězdy jako jsou Karel Plíhal, Hradišťan, Ivo Jahelka, Robert Křesťan, Spirituál kvintet, Wabi Daněk, Xindl X (vítěz porty 2008) a řadu dalších hudebníků.

Patronem letošní řevnické Porty se stal Jaroslav Samson Lenk a tato patronace mu umožňuje kromě hudební záštity také doporučit a nominovat k vystoupení některého z nadějných písničkářů, kteří se třeba nedostali přes síto celostátních kol do Českého národního finále.

Olastních kol je 14 a z nich postupuje podle festivalového klíče 14 finalistů a z druhých míst ještě dalších 14 semifinalistů. Dva až tři z nich vybere porota pro postup do finále.

Vítěz Českého národního finále získá tradiční keramickou Portu a k tomu několik kvalitních cen, jako je kytara, natáčení ve studiu, videoklip z vystoupení v Řevnicích. Tři vítězové jsou nominováni na Mezinárodní Portu v Ústí nad Labem a doporučeni na vystoupení na dalších festivalech jako např. Folkový kvítek, Trampský širák, Jihočeské zpívání.

Kromě samotného koncertování se Porta zapojila do akce Zasaď strom, ať máš kyslík na zpívání, ve které pomáhá s výsadbou lesa v Řevnicích.

Diváci a posluchači se podle pořadatelů mají opět na co těšit. Hudba, romantika, dobré jídlo a milá překvapení.

Xindl X – Anděl

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.