Aneta Langerová znovu otevře charitativní kavárnu Potmě

  • Aneta Langerová znovu otevře charitativní kavárnu Potmě
    • 10.06.2010
    • Tisk

    Už pošesté se dnes otevře pražské veřejnosti kavárna Potmě. Po 14 dní budou návštěvníkům podávat…

    Sdílejte článek:

Už pošesté se dnes otevře pražské veřejnosti kavárna Potmě. Po 14 dní budou návštěvníkům podávat tu nejčernější kávu v absolutní tmě nevidomí kavárníci.

Provoz kavárny zahájí ve 13 hodin herec Viktor Preiss a zpěvačka Aneta Langerová. Ze střechy kavárny na Ovocném trhu se budou průběžně servírovat hudební vystoupení pod názvem „Hudbou ke společnému světu“.

Jako návštěvníci kavárny si můžete zkusit, jak se nevidomým žije v úplné tmě a zároveň podpořit sbírku Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, která z vybraných peněz podporuje nevidomé lidi. Přispívá např. na speciální pomůcky nebo na vodicí psy. Také na osobní asistenty pro nevidomé děti, aby mohly chodit do běžných škol, a pro seniory, aby nemuseli trávit stáří v ústavu.

Už tradičně se patronka Světlušky Aneta Langerová při slavnostním otevření promění v číšnici. Podle ní si lze ve tmě kavárny kromě kávy vychutnat i setkání s jiným světem. S takovým světem, kterému chybí barvy a světlo, ale když ho necháte do sebe vstoupit, otevře vám jiné obzory.

Týdenní provoz mobilní kavárny Potmě loni vynesl Světlušce na pomoc nevidomým asi 240 tisíc korun. Podle fondu je to nejvyšší vybraná částka v historii projektu, za dobu jeho trvání se ve sbírce Světluška sešlo už 1,5 milionu korun. Kavárnu navštívilo přes 10 tisíc návštěvníků, kteří vypili na 14,5 tisíce nápojů.

Tým dvanácti vyškolených kavárníků bude letos obsluhovat denně v tradičním čase „od nevidim do nevidim“. Nevšední kavárna bude v provozu na Ovocném trhu za Stavovským divadlem od 10. do 24. června.

I letos se odehraje série hudebních vystoupení přímo na střeše kavárny. Začínat budou v 16 a končit v 19 hodin. Vystoupí třeba herec Jan Budař, písničkář Xindl X nebo herec Saša Rašilov.

Xindl X – Anděl

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.