Uprostřed horkého léta rozproudí krev král flamenca Paco de Lucia

  • Uprostřed horkého léta rozproudí krev král flamenca Paco de Lucia
    • 09.06.2010
    • Tisk

    Fenomenální španělský kytarista Paco de Lucia se vrátí do Prahy 3. srpna. V Obecním domě vystoupí…

    Sdílejte článek:

Fenomenální španělský kytarista Paco de Lucia se vrátí do Prahy 3. srpna. V Obecním domě vystoupí se šestičlennou doprovodnou skupinou, ve které vynikají hlavně strhující zpěvák Duquende a virtuózní tanečník Farruco, vnuk největšího romského tanečníka El Farruca, zakladatele legendárního andaluského tanečního rodu.

Letos třiašedesátiletý Paco de Lucia flamenco proslavil po celém světě, aniž by ho zbavil andaluské identity a syrového temperamentu. I ve velkých koncertních síních dokáže navodit intimní, emocemi nabitou atmosféru, vystupňovat ji do hraničních mezí smyslnosti a v posluchačích zapálit oheň.

Paco de Lucia natočil celou řadu vynikajících desek, mimo jiné s kytaristou Larry Coryelem nebo pianistou Chickem Coreou. Koncertní spolupráce s kytarovými velikány – Johnem McLaughlinem a Al Di Meolou – a jejich živá alba patří k vrcholným instrumentálním počinům 21. století.

Mistrovská kytara Paca de Lucii zní také v mnoha filmech Carlose Saury a můžeme ho vidět a slyšet i ve snímku Vicki Cristina Barcelona v režii Woodyho Allena. Je držitelem několika čestných doktorátů na prestižních hudebních universitách a v rodném městě Algeciras poblíž Cádizu mu místní postavili sochu.

Vstupenky se začnou prodávat tento pátek 11. června v síti Ticketpro. Koncert začne v osm hodin večer.

Další informace o tomto i dalších koncertech ze série Jazz Meets World najdete na www.jmw.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.