Slash a jeho nová koncertní parta uchvátili české rockery | ABradio.cz

Slash a jeho nová koncertní parta uchvátili české rockery

  • Slash a jeho nová koncertní parta uchvátili české rockery Fotogalerie (17)
    • 09.06.2010
    • Tisk

    Slash – jeden z nejlepších a nejznámějších světových kytaristů v Praze představil svou…

    Sdílejte článek:

Slash – jeden z nejlepších a nejznámějších světových kytaristů v Praze představil svou novinkovou desku, na které hostuje celá řada hvězdných vokalistů a muzikantů včetně např. Fergie, Ozzyho Osbournea, Iggyho Poppa, M. Shadowse či Chrise Cornella. Dvě skladby na ní má i Myles Kennedy, který právě se Slashem a dalšími muzikanty v nejednom rockerovi v pražské Tesla Aréně vyvolal pocit euforie.

Slash, bez cylindru zato v kšiltovce, s kapelou a crew dorazili do české metropole v úterý někdy kolem čtvrté hodiny ranní. Z tourbusu přesídlili do hotelu a do Tesla Arény na pražském Výstavišti se přesunuli kolem půl třetí odpoledne. Celá kapela v pohodové náladě a bez jakýchkoliv hvězdných manýrů se nejprve setkala s novináři. Pak už následovala zvukovka a střih…

…večerní koncert začal krátce po půl osmé vystoupením do poslední chvíle neoznámené předkapely. Pro mě naprosto nepochopitelný výběr Hentai Corporation – raději nebudu hodnotit, protože bych musela být víc než negativní. Rozhodně by si ale hvězda večera zasloužila support mnohem vyšší úrovně a poněkud rock´n´rollovějšího ražení. Někdy je možná lepší předkapelu jednoduše vynechat.

Slash a jeho koncertní kapela se dostali na řadu kolem půl deváté. Zazněly skladby od Guns´N´Roses (Nightrain, Civil War či Sweet Child O´ Mine, kterou publikum přivítalo ze všech songů „Guns“ asi nejbouřlivěji), Slash´s Snakepit, ale i Velvet Revolver (s představovačkou před začátkem energického songu Slither). Samozřejmě nejvíc skladeb v koncertním setlistu pro pražskou show pocházelo z aktuální desky Slash. Myles Kennedy, frontman skvělých Alter Bridge, kterým vyjde deska ještě letos na podzim, na ni nazpíval písně Starlight a Back from Cali. Kromě těchto dvou zazněly Nothing to Say (tu ve studiu nazpíval vokalista Avenged Sevenfold M. Shadows) a By the Sword (na desce Andrew Stockdale z Wolfmother). Nechyběla ani nádherná Rise Today od už zmíněných Alter Bridge. Závěrečnou skladbou v přídavku byla Paradise City, kterou znají fanoušci jak přímo od Guns´N´Roses tak jako cover, na němž Slash zapracoval společně se Cypress Hill a Fergie.

Atmosféra a energie v aréně se na „papír“ přenést nedají, a to je v tomto případě velká škoda. Ti, kdo na koncert dorazili, vědí a chápou. Slash a jeho parta servírovali brilatní muzikantské výkony. Sám Slash je ve skvělé formě hráčské i fyzické. Nechyběla kytarová sóla doplněná bubenickými reji a skvělým bezchybným vokálem Mylese Kennedyho.

Pražský koncert se povedl na jedničku. A protože reportáž (tedy tentokrát spíš minireportáž), ať chceme nebo ne, je vždy mírně subjektivní… pro mě jednoznačně nejlepší koncert letošního roku. Pokud bych měla bodovat, pak dávám deset bodů z deseti a palec nahoru.

A ještě koncertní sestava:

Slash – kytara

Myles Kennedy – zpěv, kytara

Todd Kerns – baskytara, doprovodné vokály

Bobby Schneck – kytara, doprovodné vokály

Brent Fitz – bicí

Slash – album trailer

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.