Peyoti for President zahrají už zítra v pražském Paláci Akropolis

  • Peyoti for President zahrají už zítra v pražském Paláci Akropolis Fotogalerie (9)
    • 08.06.2010
    • Tisk

    Objevil a prosadil je Manu Chao. Nabízejí výbušnou směs jihoamerických karnevalů, flamenca,…

    Sdílejte článek:

Objevil a prosadil je Manu Chao. Nabízejí výbušnou směs jihoamerických karnevalů, flamenca, hip hopu, reggae, mexického mariachi, punku, salsy, pouličních zvuků a citací projevů George Bushe.

Členové kapely pocházejí z Kolumbie, Brazílie, Portugalska, Španělska, Slovenska i Velké Británie. Krom zítřejšího koncertu v Praze, je letos uvidíte také na festivalu Colours of Ostrava. Peyoti for President jsou hvězdami evropské world music scény a především koncertní senzací.

Kromě Manu Chaa hráli i s Los de Abajo, Ozomatli, Ojos de Brujo i s Tinariwen. Netají se svými radikálními politickými názory: „Myslete postranně a neobávejte se toho, co zjistíte,“ řve přes megafon za burácení kapely její ze řetězu utržený zpěvák Pietro Di Mascio. Časopis Time Out se o nich vyjádřil jako o novodobých dobyvatelích politického punku.

Koncert začíná v 19.30 a vstupenky jsou k dostání buď přímo v Paláci Akropolis, nebo pak v sítích Ticketpro a Ticketportal. V předprodeji je cena Kč 190,–, na místě pak Kč 220,–.

Více informací najdete na www.palacakro­polis.cz

Multikulturní randál nemusí nutně přicházet pouze z proslulé barcelonské Zony Bastarda, odkud vzešel Manu Chao. Soptící hudební anarchismus připomínající syčící koktejl Clash a Gogol Bordello je slyšet také z Londýna, kde Peyoti for President v roce 2005 na jednom předměstí vznikli.

Velmi záhy si získali pověst divokých a výjimečných performerů. Multikulturní krédo podtrhuje sestava Peyoti: di Mascio je napůl Ital napůl Angličan, Luis Castaneda pochází z Kolumbie a perkusista Ulisses Bezerra z Brazílie. Loni vydali hodně chválené, španělsky a anglicky zpívané debutové album Rising Tide of Conformity, které jim pomáhali natáčet lidé z okruhu Asian Dub Foundation.

Manu Chao Peyoti for President objevil v roce 2007 a hned je vzal na turné.

www.myspace.com/…forpresident

Peyoti for President – We the People

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.