Slavnosti Dotkni se Písku nabídnou zábavu pro celou rodinu | ABradio.cz

Slavnosti Dotkni se Písku nabídnou zábavu pro celou rodinu

  • Slavnosti Dotkni se Písku nabídnou zábavu pro celou rodinu Fotogalerie (4)
    • 07.06.2010
    • Tisk

    Tři dny plné hudby a zábavy se odehrají už příští víkend tj. od 11. do 13. června v historickém centru…

    Sdílejte článek:

Tři dny plné hudby a zábavy se odehrají už příští víkend tj. od 11. do 13. června v historickém centru města Písek. Hlavním motivem bude znamení pokroku a elektrických kouzel Františka Křižíka.

Jemu a dalším významným osobnostem a událostem bude věnována zábavná soutěž Písecký bakalář. Hrací plán dostane každý návštěvník hned při vstupu na akci. Poznávací hra má osm otázek zaměřených na pamětihodnosti a zajímavosti města. Napovídat „osobně“ budou i slavní rodáci, které návštěvníci postupně potkají.

Celé historické centrum zaplní tři pódia. Programem bude provázet mj. herečka Bára Štěpánová. Vystoupí tu řada známých hudebníků a umělců od místních souborů po Mekyho Žbirku, Nightwork, O5 a Radeček, Tomáše Kluse, Spirituál Kvintet a Romana Dragouna. Nebude chybět představení příbramského divadla Rychlé šípy apod.

V neděli projde centrem Písku velké procesí, jehož historie se datuje do poloviny 18. století. Odehraje se podle barokní předlohy a zahrnuje mši v děkanském kostele, průvod (za zvuků hudby a zpěvu) s kopií milostného obrazu na Alšovo náměstí.

Městské slavnosti Dotkni se Písku jsou jednou z nejdůležitějších akcí, které město Písek pořádá. Loni je navštívilo přes 20 tisíc lidí.

Přesný přehled programu na všech scénách najdete na stránkách www.dotknisepisku.cz

Vstupné bude lidové a symbolické – v předprodeji Kč 50,– na celý víkend a na místě Kč 80,–.

Nightwork – Slunce v duši

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.