Kanadští Front Line Assembly v červenci potěší Lucerna Music Bar

  • Kanadští Front Line Assembly v červenci potěší Lucerna Music Bar Fotogalerie (3)
    • 04.06.2010
    • Tisk

    Kanadský elektronický projekt Front Line Assembly (FLA) spatřil světlo světa v okamžiku…

    Sdílejte článek:

Kanadský elektronický projekt Front Line Assembly (FLA) spatřil světlo světa v okamžiku, kdy se Bill Leeb rozhodl opustit řady průkopníků industriální hudby Skinny Puppy. Zatímco Bill (známý také jako Wilhelm Schroeder) neměl sice na tvorbu Skinny Puppy rozhodující vliv, ovšem za svá léta v této kapele nabyl zkušenosti, které pak zúročil právě v FLA.

Po prvních demonahrávkách vydal projekt FLA své první album v roce 1987 pod názvem ’The Initial Command’. Na této desce Bill a jeho spolupracovníci Michael Balch a Rhys Fulber vytyčili základní poznávací znaky FLA – hrubé basové linky, burácivé beaty a titánskou nálož syntezátorů a samplů. Tyto prvky slyšíme v jejich hudbě dodnes, přestože jejich konkrétní využití se postupem času měnilo.

Na dalších nahrávkách vydaných koncem 80. let se ukázalo, že FLA umí zacházet nejen s tepavou rytmikou, ale také s hutnými ambientními plochami. Touto dobou bychom k FLA na poli industriální hudby nenašli žádné podobné souputníky. Bill se odmítal naplno věnovat hudbě pro taneční parket, jako to dělaly některé evropské EBM skupiny, ani se neponořil do složitých zvukových experimentů.

Výrazného úspěchu i uznání od hudebního tisku se FLA dočkali s albem „Caustic Grip“ (1990). Singly z této desky „Provision“ a „Iceolate“ se oba dočkaly titulu singl týdne v časopisech Me­lody MakerSounds a i zbylé tracky na albu přinášely posluchačům komplexní spleť kybernetických zvuků namontovaných na rytmiku s razancí automatické pušky. Zvuk FLA se však nepřestal vyvíjet ani v tomto bodě. Album „Tactical Neural Implant“ je značně ovlivněno technem a hip hopem, na desce „Millenium“ najdeme mohutné kytarové riffy ve stylu kapel Slayer a Pantera a vedlejší projekt Billa Leeba Delerium se zatím věnuje etno ambientu.

Nejnovější studiové album FLA nazvané „Artificial Soldier“ znamenalo návrat k tvrdšímu zvuku a ukázalo posluchačům, že FLA do toho i v tomto století umí pořádně praštit. Po boku Billa Leeba tentokrát znovu ve studiu vedle nových hudebníků stáli jeho dlouholetí spolupracovníci Rhys Fulber a Chris Peterson a i na pódiích klubů po celém světě se ukázalo, že kombinace starých a nových hráčů přináší netušené možnosti. Kanadských matadorů se znovu dočkáme i my. České publikum uvítá FLA 22. července na pódiu Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 490,– Kč + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 600,– Kč.

Více info na:

www.myspace.com/…lineassembly
www.mindphaser.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.