KMFDM - Žádný soucit s většinou

  • KMFDM - Žádný soucit s většinou Fotogalerie (3)
    • 02.05.2009
    • Tisk

    Skupina KMFDM vznikla v Německu v roce 1984 a stala se průkopníkem hudebního směru, který křížil techno/dance s heavy metalem v industriálním hávu. V polovině 80. let se kapela přestěhovala do Chicaga. V té době byla pýchou nahrávací společnosti WaxTrax! Records, která byla tehdy na vrcholu. Díky intenzivnímu experimentování a koncertním šňůrám se kapela rychle vyvíjela a s každou novou deskou posunula jinam.

    Sdílejte článek:

Na začátku roku 1999 se zdálo, že se skupina rozpadne do několika různých projektů, ale KMFDM nakonec odolala zkoušce času a v pozměněné podobě hraje dodnes. V současné době je pilířem kapely pěvecké duo Sascha a Lucia. Před pěti lety KMFDM oslavila 20 let své existence obřím turné se 62 zastávkami v USA, Kanadě, Evropě a Austrálii.
Jak sami říkají: „Budoucnost patří těm z nás, kteří jsou stále ochotni si špinit ruce.“ V duchu své filozofie „udělej si sám“ založila KMFDM svůj vlastní internetový obchodwww.kmfdmstore.coma také label KMFDM Records. V roce 2005 se vydali na světové turné po 18 zemích na podporu svého CD Hau Ruck. Rok 2006 byl ve znamení nového EP remixů nazvaného Ruck Zuck a turné „Hau Ruck Zuck USSA Tour“. Rok 2007 přinesl Tohuvabohu, které je velkolepým mixem všemožných hudebních stylů. V roce 2008 vydali své první plnohodnotné remixové album Brimborium.
U příležitosti oslav 24. výročí založení kapely představila KMFDM 29. února 2008 24/7, což je série dvaceti čtyř sedmipalcových vinylových singlů, které jsou tvořeny skladbami z původních 12“ singlů a klasických alb. Singly jsou vydávány postupně vždy první den v měsíci v pořadí, ve kterém původně spatřily světlo světa. Po 24 měsících série vyvrcholí 1. února 2010 úplně novým exkluzivním singlem. Každý ze 24 singlů je k dispozici v limitované edici 250 kusů. Všechny skladby byly remasterovány speciálně pro vinyl a obaly desek budou v původním klasickém KMFDM stylu, většinou od známé umělecké bandy Brute! Všechny singly z 24/7jsou k dostání výhradně v internetovém obchodě KMFDM.
KMFDM je hudebním tělesem, se kterým se musí stále počítat. Díky neúnavnému bádání a objevování nového se propracovali až na vrchol. Nové album KMFDM Blitz, které vyšlo 24. března 2009, není žádnou výjimkou. Deska obsahuje electro předělávku „Being Boiled“ od The Human League, ruskojazyčnou „Davai“, německy nazpívanou„Potz-Blitz!“ a diskoskladbu„Strut“.
A nyní KMFDM uvádějí… Skold vs. KMFDM! Skold vs. KMFDM je nové album o 22 skladbách od Tima Skolda a Saschy Konietzka. Velikáni alternativního undergroundu se opět dali dohromady, aby to pořádně rozjeli. Skold vs. KMFDM bylo vydáno 24. února 2009 u KMFDM Records. K dostání je opět výhradně přes internetový obchod kapely ve formě CD, vinylu nebo mp3.
Dalším důkazem, že na rok 2009, kdy kapela oslaví 25. výročí, se jen tak nezapomene, je evropské turné naplánované na jaro a léto, kdy KMFDM navštíví minimálně šest zemí. Hudebníci se poté vrátí zpět do Ameriky, kde si odbudou dalších několik zastávek v rámci jejich Kein Mitleid Tour 2009.
Kromě nového materiálu KMFDM znovu vydala svoji kompletní tvorbu z éry WaxTrax!****Re­cords jako KMFDM Classics, tentokrát u Metropolis Records/KMFDM Records. Všechny KMFDM Classics jsou remasterovány s luxusními booklety a některé obsahují bonusové skladby. Nyní je tedy deset klasických alb kapely k dispozici. Jedná se oWhat Do You Know, Deutschland?, Don't Blow Your Top, UAIOE, Naive, Money, Angst, Nihil, Xtort, Symbols a Adios.
Jako doplněk ke KMFDM Classics vydala kapela Extra, což je trojdílná sada dvojdesek, na kterých najdete všechny skladby KMFDM, které nejsou zahrnuty na deskách KMFDM Classics. Extra obsahuje remasterované skladby z CD a 12“ singlů. Veškerý materiál na sadě Extra byl po dlouhá léta nedostupný. Extra Vol. 1, Vol. 2 a Vol.3 nyní vycházejí uMetropolis Records/KMFDM Records.
Také vedlejší projekt KMFDM Excessive Force si nechal znovu vydat svou diskografii u Metropolis Records/KMFDM Records a nyní jsou tedy k dispozici obě albaConquer Your World a Gentle Death.
Jak je jasně vidět, samozvaní otcové industriálního rocku rozhodně nemají v úmyslu přestat.
Živě vás o tom přesvědčí 2.červnaLucerna Music Baru na koncertě, který bude posledním zi Planet Festival Warm-Up koncertů. Na nich je možno zakoupit zvýhodněné vstupenky na Planet Festival za 490,– Kč. Ten se uskuteční v Táboře ve dnech 5.- 6.června.
Vstupenky na koncert KMFDM jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 350,– Kč + poplatky, na místě za 450,– Kč.
Více info na:
www.myspace.com/officialkmfdm
www.kmfdm.net
www.musicbar.cz
www.myspace.com/…ckupromotion
www.dsmacku.com
  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.