MIG vyprodal dvakrát Lucerna Music Bar | ABradio.cz

MIG vyprodal dvakrát Lucerna Music Bar

  • MIG vyprodal dvakrát Lucerna Music Bar
    • 29.04.2009
    • Tisk

    V duchu podzimního Velkého ekologického turné přesně na Den Země 22. dubna a den poté 23. dubna. Tento svátek oslavuje příchod jara a v moderním pojetí má i ekologickou motivaci, klade si za cíl upozornit na dopady ničení životního prostředí a možné cesty řešení.

    Sdílejte článek:

MIG 21 navázal na velké úspěchy z podzimu loňského roku – na Velké ekologické turné a dvě netradiční vystoupení sLelek Orchestra na berounských Letorostech a ve velkém sálu Lucerny v Praze. Ostatně na zmiňovaných Letorostech vznikl záznam, který je ke slyšení na novém CD nazvaném MIG 21 & Lelek Orchestra Naživo, jež se křtilo na obou koncertechv Lu­cerna Music Baru – 22. a 23.dubna.
Dny křtů a koncertů nebyly vybrány náhodně. Pánská pětka z Prahy 5 Smíchova MIG 21 se rozhodla v duchu ekologické tradice, kterou razí už delší dobu, využít pro křty svého alba právě celosvětový svátek Den Země 22. dubna a den poté. Oba dva večery byl Lucerna Music Bar zaplněn nejen fanoušky či zvědavci, ale i fantastickou atmosférou a energií, kterou si kapela MIG 21 v čele s Jirkou Macháčkem předávala s davem. Byly to velice interaktivní večery, kdy velkou část pasáží písní zpívali všichni přítomní na pódiu i před ním. Nejvýše decibely vystoupaly při hitech Malotraktorem, Snadné je žít, Tančím, Slepic pírkanebo Venkovan kluk.
Na začátku koncertu také Jiří Macháček oznámil podporu skupiny ekologické osvětě, a to především třídění a recyklaci odpadů. Tato podpora se bude prolínat všemi aktivitami skupiny MIG 21 nejméně do konce tohoto roku.
Zhruba v polovině došlo na křest alba MIG 21 a Lelek Orchestra – Naživo. Premiérovou kmotrou se stala skupinou demokraticky zvolená dívka z řad publika jménem Adéla. Jednotliví členové kapely si nenechali ujít příležitost a políbit slavnostně kmotru, která klasicky polila – pokřtila CD MIG 21 & Lelek Orchestra Naživo. Samotný akt křtu Macháček provázel slovy:„Jak si to polijete, tak si to odnesete“.  Poté následovala další várka migovských hitů.
Překvapením večera pak bylo vystoupení „fragmentu“ z členů Lelek Orchestra, tzv. Lelíčku(6 hor­nistek a dirigent Tomáš Kirschner). V tomto malém obsazení zahráli na úvod vtipnou směs filmových melodií(Agent 007, Dallas a Sedm statečných) a pak všichni společně s MIG 21 píseň Slepic pírka. A když koncem večera jedna z divaček na dotaz ohledně oblíbené hudby jejích rodičů, zmínila píseň Karla Gotta Beatles, kapela se se ctí vyrovnala i s touto skladbou.
Koncerty MIG 21 jsou stále nabité energií, překvapením a hlavně humorem kapele vlastní, se kterým servírují svému posluchačstvu své písně. MIG 21 vydává svá alba s časovým odstupem, jejich písně se dlouhodobě drží v radiových hitparádách, její členové se neocitají na prvních stránkách bulvárních časopisů a přesto mají naplněné koncertní sály. Toho byly dva dny v Lucerna Music Baru – 22. a 23. dubna jasným důkazem.
Nejen z toho je jisté, že MIG 21 letí tím správným směrem a ve správné výšce a ve velmi brzké době má připraveno pro své fanoušky opět další překvapení!
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.