Aneta Langerová otevře kavárnu Potmě a vyrazí na festivaly

  • Aneta Langerová otevře kavárnu Potmě a vyrazí na festivaly Fotogalerie (7)
    • 29.05.2010
    • Tisk

    Čerstvá držitelka Ceny Anděl za skladbu roku, Aneta Langerová má za sebou úspěšné…

    Sdílejte článek:

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za skladbu roku, Aneta Langerová má za sebou úspěšné turné ke své nové desce Jsem. V nejbližších dnech představí svůj nový videoklip k písni Dokola, který byl natočen v průběhu jarního turné. Chystá se na slavnostní otevření kavárny Potmě – tentokrát s Viktorem Preissem ( 10.6.) a samozřejmě na letní festivalovou sezonu.

Aneta Langerová 10. června společně s hercem Viktorem Preissem slavnostně otevřou netradiční Kavárnu POTMĚ. Ta se představí již pošesté a znovu s bohatým doprovodným programem. Kavárna, kde vás v naprosté tmě obslouží nevidomí, bude otevřena 10. června ve 13 hodin na Ovocném trhu za Stavovským divadlem v Praze. I vy můžete okusit umění života ve tmě a zároveň podpořit sbírku Světluška. Tým dvanácti vyškolených kavárníků se na vás bude těšit denně v tradičním čase „od nevidim do nevidim“ až do 24. června.

„Kavárnu POTMĚ otevírá Nadační fond Českého rozhlasu již pošesté a jsme moc rádi, že se k nám návštěvníci vrací. Každý rok se snažíme projekt něčím ozvláštnit. Letos jsme připravili hudební vystoupení herců a písničkářů servírovaná přímo ze střechy kavárny. Představí se zde Saša Rašilov, Tomáš Klus, Jan Budař a Xindl X, ale také talentovaní nevidomí hudebníci,“ uvedla Martina Kaderkova, autorka projektu.

V průběhu léta Aneta vystoupí na Rock for People v Hradci Králové (3.-6.7.) v rámci putovního festivalu České a moravské hrady navštíví Točník (9.-10.7.), Kunětickou horu (16.-17.7.), Švihov (23.-24.7.), Rožmberk nad Vltavou (30.-31.7.), Bezděz (6.-7.8.), Bouzov (13. – 14. 8.), Veveří (20. – 21.8.) Hukvaldy (27. – 28. 8.) a v romantických kulisách hradní zříceniny zahraje i na festivalu Okoř (21.8.).

„Zbožnuju tu letní pohodu, lidi si lehnou na trávu a v momentě když je nějaká muzika zajímá, jdou si ji zkrátka maximálně užít. Z festivalového publika většinou cítím jistou svobodu a je mi to velmi příjemný,“ tvrdí o festivalech Aneta, která se sama nejvíc těší na vystoupení Muse na Rock for People. „To je kapela, kterou bych si naživo užila zase já,“ říká.

K festivalům neodmyslitelně patří i mobilní záchody, tak jsme se zeptali co si o Toi Toikách myslí Aneta „Toi toi, to je postrach všech fesťáků. Nikdy nevíš co tě čeká, ale jinak to nejde, takže za ně buďme rádi,“ směje se zpěvačka. A přijela už někdy na festival pozdě, tak že musela jít z auta rovnou na pódium. „Jo jo, podařilo se nám to hned několikrát, když jsme hráli třeba během jednoho dne na dvou festivalech a museli přejíždět. To jsou pak dobrý zmatky, ale dá se to a člověk alespoň neřeší před koncertem zbytečnosti a soustředí se jen na to, aby lidem dal pro co si přišli.“

Na festivalech Aneta nebude samozřejmě sama. Doprovodí ji její kapela. Tu tvoří Adam Koller (bicí), Ludvík Kulich (kytara) Veronika Vališová(housle), Jakub Zitko (klávesy) a Jakub Vejnar (basa).

Více na : www.langerovaaneta.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.