Oblíbenci Manu Chaa vystoupí v pražské Akropoli | ABradio.cz

Oblíbenci Manu Chaa vystoupí v pražské Akropoli

Peyoti for President objevil a prosadil už zmíněný Manu Chao. Roztancují každého výbušnou směsí jihoamerických karnevalů, flamenca, hip hopu, reggae, mexického mariachi, punku, salsy, pouličních zvuků a citací projevů George Bushe.

Členové této formace pocházejí z Kolumbie, Brazílie, Portugalska, Španělska, Slovenska a Velké Británie. A letos je krom pražského klubového koncertu uvidítě také na festivalu Colours of Ostrava. Říkají si Peyoti for President a jsou hvězdou evropské world music scény. Této koncertní senzace se pražský Palác Akropolis dočká už 9. června.

Peyoti for President se netají svými radikálními politickými názory: „Myslete postranně a neobávejte se toho, co zjistíte,“ řve přes megafon za burácení kapely její ze řetězu utržený zpěvák Pietro Di Mascio. „Novodobí dobyvatelé politického punku,“ píše o nich časopis Time Out a měsíčník Songlines dodává: „Nesmíte si je nechat ujít!“

Koncert začíná v 19.30. Vstupenky pořídíte v Paláci Akropolis, sítích Ticketpro a Ticketportal v předprodeji za 190 Kč, na místě za 220 Kč.

Více informací pak můžete získat na www.palacakro­polis.cz

Multikulturní randál nemusí nutně přicházet pouze z proslulé barcelonské Zony Bastarda, odkud vzešel Manu Chao. Soptící hudební anarchismus připomínající syčící koktejl Clash a Gogol Bordello je slyšet také z Londýna, kde Peyoti for President v roce 2005 na jednom předměstí vznikli.

Brzy měli pověst smečky, která vždy připraví divoký a výjimečný koncert. Multikulturní krédo podtrhuje sestava Peyoti: di Mascio je napůl Ital napůl Angličan, Luis Castaneda pochází z Kolumbie a perkusista Ulisses Bezerra z Brazílie. Vloni vydali chválené, španělsky a anglicky zpívané debutové album Rising Tide of Conformity, které jim pomáhali natáčet lidé z okruhu Asian Dub Foundation.

Manu Chao kapelu Peyoti for President objevil v roce 2007 a hned je vyvezl na turné. Anarchismus Manu Chaa je proti politickým názorům Peyoti for President vyslovený čajíček. Ve svém politickém Manifestu se skupina hlásí ke všemu, co v kontroverzně spekulativním filmu Zeitgeist: The Movie tvrdí jeho tvůrce Peter Joseph.

Představují ale i vlastní návrhy: vyměnit nestabilní a neudržitelný kapitalistický řád, zakázat reklamu a televizi v její dnešní podobě, podat pravdivé informace o nevyvratitelném spojení mezi pojídáním zvířecích produktů a nebezpečnými nemocemi. A jestli všechen ten politický humbuk berou samotní Peyoti for President vážně? Tvrdí, že určitě ano, i když di Mascia jen tak mezi řečí dodává: „Aby nám to dávalo smysl, vzali jsme si raději kousek peyote.“

www.myspace.com/…forpresident

Peyoti for President – We The People

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.